Piłka ręczna: Azoty Puławy wygrały na wyjeździe z KPR-em Legionowo

Jakub Hereta/archiwum
Dziewiąte zwycięstwo w jedenastym meczu PGNiG Superligi, odnieśli piłkarze ręczni Azotów Puławy. W piątek, podopieczni Ryszarda Skutnika pokonali na wyjeździe KPR Legionowo 26:23 i umocnili się na drugim miejscu w tabeli. We wtorek, w pierwszym meczu rundy rewanżowej sezonu 2015/16, puławianie zmierzą się z Zabrzu z Górnikiem.

Szkoleniowiec puławskiego zespołu podkreślał, że jego podopiecznych w piątkowy wieczór czeka zażarta walka o dwa punkty. I jego słowa się potwierdziły. Pierwsza połowa była wyrównana, chociaż przyjezdni odskoczyli w pewnym momencie na dwa trafienia (8:6). Miejscowi zdołali jednak odrobić straty i po 30 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 14:14.

Po zmianie stron, goście poprawili grę i prowadzili 19:16. Do samego końca spotkania, Azoty utrzymały tą przewagę i ostatecznie zwyciężyły 26:23.

KPR Legionowo – Azoty Puławy 23:26 (14:14)
KPR: Krekora, Stojković - Bożek 1, Prątnicki 5, Suliński, Kasprzak 1, Kowalik 5, Kowalik, Titow 9, Płócienniczak, Brinovec, Gawęcki 1, Twardo, Ciok 1. Kary: 6 min.
Azoty: Zapora – Orzechowski 7, Masłowski 7, Prce 5, Krajewski 4, Kuchczyński 2, Petrovsky 1. Kary: 2 min.