Piłka ręczna. Azoty Puławy wygrały w Gdańsku z Wybrzeżem w 1/8 PP

Wybrzeże Gdańsk – Azoty Puławy
Wybrzeże Gdańsk – Azoty Puławy Karolina Misztal/Polska Press
Piłkarze ręczni Azotów Puławy wygrali w Gdańsku z pierwszoligowym Wybrzeżem i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. A już w niedzielę zagrają kolejny mecz. Tym razem w Kwidzynie z MMTS, w ramach przedostatniej kolejki PGNiG Superligi.

Puławianie byli decydowanym faworytem pucharowej potyczki w Gdańsku, a ich celem było zwycięstwo, jak najmniejszym nakładem sił. Dużo trudniejsze bowiem spotkanie czeka Azoty w niedzielę w Kwidzynie. Z kolei gospodarze zdawali sobie sprawę ze znacznie mniejszego potencjału i do meczu podeszli bez większej presji, chcąc pokusić się o niespodziankę.

Pierwsza połowa była wyrównana, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale żadnej ze stron nie udało się zbudować większej przewagi. Po 30 minutach mieliśmy więc remis 11:11.

Po wznowieniu gry i szybkich bramkach Azotów, wydawało się, że trzeci zespół superligi przejmie kontrolę nad spotkaniem i zacznie „uciekać” gdańskiej drużynie. Tak się jednak nie stało, Wybrzeże raz jeszcze poderwało się do walki i jeszcze w 52. minucie prowadziło 24:23!

Puławianie po mistrzowsku jednak rozegrali końcówkę meczu. Do bramki gospodarzy dwukrotnie trafił Jan Sobol, a po raz Piotr Masłowski, Michał Kubisztal i Robert Orzechowski, a Azoty objęły prowadzenie 28:24. Znakomity finisz zapewnił gościom wygraną i awans do kolejnej rundy.

W Gdańsku do składu Azotów wrócił kołowy Paweł Grzelak, który od dłuższego czas pauzował z powodu kontuzji.

Pozostałych ćwierćfinalistów Pucharu Polski poznamy w środę, 9 marca.

Natomiast już w niedzielę Azoty Puławy zagrają o ligowe punkty z MMTS Kwidzyn. Wyjazdowe spotkane rozpoczną o godz. 17.30, a mecz pokaże Polsat Sport.

Wybrzeże Gdańsk – Azoty Puławy 25:28 (11:11)