Piłka ręczna: Azoty Puławy - Zagłębie Lubin 34:34

Szczypiorniści Azotów Puławy zremisowali w środę spotkanie ligowe z Zagłębiem Lubin 34:34 i była to ich ostatnia potyczka w pierwszej rundzie PGNiG Superligi. Już w sobotę puławskich kibiców czekają jednak kolejne emocje, bowiem Azoty zadebiutują w rozgrywkach Challenge Cup.

Mecz rozpoczął się od przewagi gości, którzy dzięki dobrej grze w ataku wyszli na prowadzenie 4:2, a następnie 7:5. Po kwadransie gry na tablicy widniał jednak już remis 8:8, a do ofensywy przeszli gospodarze. W 26 min prowadzili oni już trzema bramkami 16:13, ale chwilę później stracili Mateusza Kusa, który dostał trzecią karę dwóch minut i w konsekwencji czerwoną kartkę. Bez swojego obrotowego miejscowi schodzili na przerwę przy prowadzeniu 18:16.

W drugiej odsłonie gra była niesamowicie zacięta, a przyjezdni mozolnie odrabiali straty z pierwszej połowy. Ich determinacja przyniosła sukces i mecz zakończył się remisem 34:34.