Piłka ręczna: AZS UMCS Lublin bez szans w starciu z Olimpią-Beskid (ZDJĘCIA)

Szczypiornistki AZS UMCS Lublin przegrały we własnej hali z Olimpią-Beskid Nowy Sącz 22:36. Do przerwy akademiczki rzuciły zaledwie siedem bramek, tracąc aż 19. Najlepszą lubelską zawodniczką była Weronika Zarzycka, która do bramki rywalek trafiła siedem razy.

Tylko pierwsze pięć minut było wyrównane. Lublinianki nawet dwukrotnie prowadziły: 1:0 po bramce Ewy Studzińskiej i 2:1 po trafieniu z rzutu karnego Iwony Kot. Od stanu 3:3 przyjezdne szybko odskoczyły na 6:3 i już od końca systematycznie powiększały swoją przewagę.
Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Krawczyka miał problemy głównie w ataku. Akcje akademiczek były zbyt chaotyczne i niedokładne, a zawodniczki często w prosty sposób traciły piłkę. Z takich prezentów natychmiast korzystały piłkarki Olimpii, które po kontratakach zdobywały łatwe bramki.

W 17 min., po serii czterech trafień, przyjezdne wygrywały już 10:4. Dziesięć minut później, tym razem po pięciu trafieniach z rzędu było 17:6. Lublinianki męczyły się w ataku, rzuty oddawały z nieprzygotowanych pozycji lub popełniały niewymuszone błędy techniczne. Wynik 7:19 do przerwy nie napawał optymistycznie przed drugą połowę.

W tej części AZS UMCS zagrał skuteczniej i drugie 30 minut było bardziej wyrównane. W tym okresie gospodynie rzuciły 15 bramek, a straciły 17. Zwycięstwo ekipy z Nowego Sącza nie było jednak ani przez chwilę zagrożone. Najwięcej bramek zdobyły Agnieszka Podrygała (była zawodniczka Piotrcovii Piotrków) oraz Marzena Polanowska (grająca wcześniej w drugim zespole SPR Lublin).

AZS UMCS Lublin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 22:36 (7:19)
AZS UMCS: Nóżka, Frodyma - Zarzycka 7, Kot 6, Studzińska 3, Ciesielka 2, Blaszka 1, Wrzesińska 1, Masiakiewicz 1, Więciorek 1, Piech, Tkaczyk, Witkowska. Trener: Krzysztof Krawczyk.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!