Piłka ręczna: Kadra województwa lubelskiego młodziczek najlepsza w turnieju w Kielcach

Kadra województwa lubelskiego piłkarek ręcznych w kategorii młodziczka wygrała w Kielcach 6. Turniej o Puchar Marszałka woj. Świętokrzyskiego. W finale zespół prowadzony przez trenera Tadeusza Więcka pokonał faworyzowaną kadrę województwa małopolskiego 13:12.

Lubelska drużyna wygrała wszystkie sześć spotkań. W fazie grupowej: 16:9 kadrę województwa łódzkiego, 22:9 drugi zespół KSS Kielce, 22:4 Sośnicę Gliwice i 18:14 Olimpię-Sądeczanina Nowy Sącz. W półfinale rywalem był pierwszy zespół KSS Kielce, z którym młodziczki wygrały 17:13. Przed finałem więcej szans dawano kadrze z Małopolski, która uchodziła za faworyta turnieju.

- Mój zespół zagrał mądrzej i lepiej technicznie - mówi Więcek. - Drużyna powstała dopiero we wrześniu, ale udało się stworzyć niezły zespół. Czeka nas oczywiście jeszcze dużo pracy, a głównym celem jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - dodaje.

Lubelską kadrę tworzyły w Kielcach młode szczypiornistki trzech klubów: UKS Roxa Lublin, SPR Łukovia Łuków i MKS Padwa Zamość. W szerokiej kadrze znajdują się jeszcze zawodniczki UKS Piątka Plus Biała Podlaska. Najlepszą bramkarką turnieju została wybrana Aleksandra Policha z Padwy Zamość. Indywidualne wyróżnienie otrzymała również Iga Piekarz z Roxy Lublin.

W turnieju w Kielcach udział wzięły również piłkarki Dwójki Lublin i Łukovii Łuków, które w turnieju juniorek młodszych zajęły odpowiednio 4. i 5. miejsce.

Wyjazd na zawody kadry województwa był możliwy dzięki wsparciu Lubelskiej Unii Sportu, natomiast zespołom Dwójki i Łukovii pomógł finansowo Urząd Marszałkowski.

Sukces młodych zawodniczek dobrze wróży planom odbudowy na Lubelszczyźnie zorganizowanego szkolenia młodzieży. Zadania tego podjęło się m.in. działające od niedawna Centrum Szkolenia Piłkarek Ręcznych, które nadzoruje była znakomita szczypiornistka Sabina Włodek.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!