Piłka ręczna: Kolejna porażka MKS Selgros Lublin w Lidze Mistrzyń

W swoim ostatnim występie w Lidze Mistrzyń, piłkarki ręczne mistrza Polski MKS Selgros Lublin przegrały w niedzielę w Danii z FC Midtjylland 26:37 (13:20). Podopieczne Sabiny Włodek, a wcześniej Edwarda Jankowskiego w tej edycji LM nie zdobyły nawet punktu.

Lublinianki na ostatni mecz w europejskich pucharach jechały z zamiarem sprawienia niespodzianki, chociaż było wiadomo, że nie będzie o to łatwo. Ale w pamięci miały one fakt, że w pierwszym meczu w hali na Globusie toczyły równorzędną walkę z doświadczonymi przeciwniczkami.

Niestety już po kilku minutach mistrzynie Polski przegrywały 0:4 i Sabina Włodek wzięła czas. Jej wskazówki jednak nie poskutkowały. Miejscowe dalej grały swój handball, a bezradne lublinianki nie umiały niczym odpowiedzieć, chociaż trzeba przyznać, że się starały. Do przerwy MKS Selgros przegrywał 13:20.

Po zmianie stron Dunki kontrolowały przebieg wydarzeń i zasłużenie wygrały spotkanie, awansując do fazy pucharowej LM.

FC Midtjylland - MKS Selgros Lublin 37:26 (20:13)
Midtjylland: Englert, Egestorp - L.Jorgensen 9, Troelsen 5, Jensen 4, S.Jorgensen 4, Woller 4, Rasmussen 3, Spellerberg 3, Groot 2, Thorsgaard 2, Bejder 1. Kary: 2 min.
MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik - Majerek 5, Małek 4, Skrzyniarz 4, Wojtas 4, Kozimur 3, Mihdaliova 3, Rola 2, Wojdat 1, Drabik, Konsur, Nestsiaruk. Kary: 6 min.
Sędziowały: Charlotte Bonaventura Julie Bonaventura (obie z Francji)