Piłka ręczna: MKS AZS UMCS Lublin pokonał akademiczki z Warszawy 31:27

W ostatnim meczu pierwszej rundy piłkarek ręcznych, pierwszoligowy MKS AZS UMCS Lublin pokonał przed własną publicznością AZS AWF Warszawa 31:27. Sobotnia potyczka była wyrównana, ale o kilka trafień lepsze okazały się lublinianki

Miejscowe do starcia z zespołem z Warszawy przystąpiły w mocniejszym składzie. Na parkiecie pojawiły się cztery piłkarki mistrza Polski MKS Selgros Lublin: Katarzyna Kozimur, Katarzyna Wojdat, Honorata Syncerz i Aleksandra Baranowska.

Pierwsze minuty były zacięte. Dopiero pod koniec pierwszej połowy lekką przewagę osiągnęły gospodynie i na przerwę schodziły prowadząc dwiema bramkami. Po zmianie stron MKS AZS uporządkował obronę i wygrywał 21:16. Ostatecznie lublinianki zwyciężyły 31:27 i zajmują piątą lokatę w tabeli.

Teraz w rozgrywkach nastąpi prawie dwumiesięczna przerwa. Zespoły z zaplecza PGNiG Superligi na parkiety powrócą 8 lutego. Wtedy lublinianki podejmować będą Jutrzenkę Płock.

MKS AZS UMCS Lublin – AZS AWF Warszawa 31:27 (15:13)
MKS AZS: Nóżka, Baranowska, Frodyma – Zarzycka 7, Syncerz 7, Blaszka 5, Tkaczyk 5, Kozimur 4, Wojdat 2, Markowicz 1, Lasek, Wawrzonek, Kucharczyk, Matejuk. Kary: 10 min.
AZS AWF: Kordowiecka, Zanecka – Lewandowska 11, Mazurek 4, Pożoga 4, Kwiatkowska 3, Młynarska 2, Żukowska 2, Osińska 1, Zięba 1, Pawłowska. Kary: 4 min.