18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piłka ręczna: MKS Lublin pewnie ograł Piotrcovię Piotrków Trybunalski

Piłkarki ręczne MKS-u Lublin odniosły drugie zwycięstwo w sezonie 2013/14. W sobotnim meczu 2. kolejki PGNiG Superligi podopieczne Edwarda Jankowskiego i Sabiny Włodek pokonały przed własną publicznością Piotrcovię Piotrków Trybunalski 27:22 (16:11).

Pierwsza połowa była wyrównana, a w 10 minucie po golu najskuteczniejszej jak się później okazało zawodniczki Agaty Wypych przyjezdne prowadziły 6:4. Na szczęście Joanna Szarawaga doprowadziła do remisu, a później lublinianki odskoczyły przeciwniczkom i na przerwę schodziły mając pięć bramek przewagi.

Po zmianie stron lublinianki prowadziły nawet 21:14, a w końcówce Piotrcovia częściowo odrobiła straty. Zwycięstwo MKS-u było zasłużone i nie podlegało żadnej dyskusji.

Za tydzień w hali na Globusie lublinianki podejmą Start Elbląg, a za dwa tygodnie będą gościły Vistal Gdynia.

MKS Lublin – Piotrcovia Piotrków Tryb. 27:22 (16:11)
MKS: Gawlik, Dzhukeva - Szarawaga 8, Majerek 4, Wojtas 4, Rola 3, Nestsiaruk 3, Małek 2, Gęga 1, Kozimur 1, Mihdaliova 1, Konsur, Wojdat, Skrzyniarz. Kary: 0 min.
Piotrcovia: Skura, Jurkowska - Wypych 10, Cieślak 4, Pasternak 3, Szafnicka 3, Piecaba 1, Kucharska 1, Nowak, Mielczewska, Tórz. Kary: 2 min.
Sędziowali: Wojciech Bosak i Mirosław Hagdej (Sandomierz)