Piłka ręczna: MKS Selgros Lublin bez problemów ograł Pogoń Szczecin 34:26

Piłkarki ręczne mistrzyń Polski MKS Selgros Lublin, w drodze na niedzielny wyjadowy mecz Ligi Mistrzyń z mistrzem Danii FC Midtjylland, zatrzymały się w Szczecinie, gdzie awansem rozegrały mecz 10. kolejki PGNiG Superligi kobiet z miejscową Pogonią Baltica. Lublinianki nie dały żadnych szans przeciwniczkom, zwyciężając 34:26 (21:15). Dzięki kolejnej wygranej podopieczne Sabiny Włodek ponownie awansowały na pierwsze miejsce w tabeli.

Lublinianki miały troszkę obaw przed wyjazdem na Pomorze. Szczecinianki w tym sezonie spisują się nadzwyczaj dobrze, remisując niedawno z Zagłębiem Lublin. Podopieczne Adriana Struzika dzięki dobrym wynikom zajmowały czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Początek czwartkowego meczu był bardzo wyrównany. Pierwsze na prowadzenie po trafieniu Aliny Wojtas wyszły przyjezdne, ale miejscowe szybko odpowiedziały. W 4 minucie to one miały jedną bramkę w zapasie (4:3) po golu byłej lublinianki Małgorzaty Stasiak. Jednak pięć kolejnych bramek zdobyły zawodniczki mistrza Polski i uciekły rywalkom. Jednak Stasiak zniwelowała straty i po kwadransie miejscowe przegrywały tylko 7:8. Ale wtedy znów MKS pokazał klasę i na przerwę schodził prowadząc 21:15.

Po zmianie stron po golu Aliny Wojtas z rzutu karnego podopieczne Sabiny Włodek wygrywały już 23:17, a po bramce Małgorzaty Majerek nawet 24:17. Później przewaga urosła nawet do dziewięciu bramek. Ostatecznie, MKS wysoko pokonał Pogoń 34:26.

Teraz w rozgrywkach ligowych nastąpi prawie dwumiesięczna przerwa, spowodowana występem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata w Serbii.

Pogoń Baltica Szczecin – MKS Selgros Lublin 26:34 (15:21)
Pogoń: Płaczek, Shyverska – Cebula 10, Stasiak 6, Huczko 3, Królikowska 2, Jaszczuk 1, Stachowska 1, Fornalik 1, Sabała 1, Jakubowska 1, Głowińska. Kary: 8 min.
MKS Selgros: Gawlik, Dzhukeva – Wojtas 9, Małek 4, Drabik 4, Nestsiaruk 3, Rola 3, Konsur 3, Majerek 2, Skrzyniarz 2, Wojdat 2, Mihdaliova 1, Syncerz 1, Kozimur. Kary: 6 min.