Piłka ręczna: MKS Selgros Lublin pokonał KPR Jelenia Góra 30:14 (ZDJĘCIA)

Piłkarki ręczne mistrza Polski MKS Selgros Lublin drugi raz w ciągu kilku dni pokonały zespół KPR Jelenia Góra. Niedawno, podopieczne Sabiny Włodek wygrały w Łukowie z zespołem z Karkonoszy w meczu Pucharu Polski, a w sobotę nie dały szans KPR-owi w kolejnym spotkaniu o punkty w PGNiG Superlidze. Lublinianki zwyciężyły 30:14 (16:8) i wciąż zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Przed meczem w hali Globus miała miejsce miła uroczystość. Lubelscy kibice oraz drużyna MKS Selgros podziękowały swojej koleżance klubowej Alinie Wojtas za dobry występ na mistrzostwach świata w Serbii.

Lublinianki od samego spotkania uzyskały przewagę. W bramce dobrze spisywała się Ekaterina Dzhukeva, która obroniła dwa rzuty karne. W 21 minucie Dorota Małek wyprowadziła SPR Selgros na prowadzenie 11:5. Do przerwy mistrzynie Polski prowadziły 16:8.

Po zmianie stron miejscowe zdobyły cztery gole z rzędu, a następnie jeszcze bardziej zwiększyły przewagę. Ostatecznie MKS Selgros pokonał KPR Jelenia Góra 30:14.

MKS Selgros Lublin – KPR Jelenia Góra 30:14 (16:8)
MKS: Gawlik, Dzhukeva – Drabik 5, Małek 4, Rola 4, Mihdaliova 4, Wojdat 3, Wojtas 2, Skrzyniarz 2, Konsur 2, Syncerz 1, Kocela 1, Gęga 1, Kozimur 1, Nestsiaruk. Kary: 4 min.
KPR: Kozłowska, Demiańczuk – Żakowska 5 (1/3), M.Mączka 3, Dąbrowska 2 (1/2), Damaziak 1 (0/1), Wesołowska 1, Wiertelak 1, Uzar 1, A.Mączka, Herbut. Kary: 6 min.