Piłka ręczna: MKS Selgros Lublin pokonał Ruch Chorzów [ZDJĘCIA]

Po ponad miesięcznej przerwie rozgrywki wznowiły piłkarki ręczne PGNiG Superligi. Miłe wieści nadeszły do nas z Chorzowa, gdzie mistrzynie Polski, czyli MKS Selgros Lublin, pokonały w niedzielę Ruch Chorzów 33:24. O ile pierwsza połowa spotkania była w miarę wyrównana, to po zmianie stron na parkiecie zdecydowanie dominowały podopieczne Sabiny Włodek. Lublinianki odniosły wysokie i zasłużone zwycięstwo, a kibice mogą się cieszyć, że po kontuzji do gry wróciła skrzydłowa Agnieszka Kocela.

Początek niedzielnej potyczki ułożył się wybornie dla lublinianek. Trzy pierwsze bramki zdobyła Dorota Małek i wydawało się, że już w pierwszej połowie MKS Selgros zapewni sobie dużą przewagę. Jednak kilka minut dekoncentracji sprawiło, że niebieskie wyszły na prowadzenie 6:3. W 20 minucie Małek doprowadziła do wyrównania po 8:8, celnie egzekwując rzut karny. Po trafieniu Karoliny Konsur lublinianki wyszły na prowadzenie 10:8. Po 30 minutach podopieczne Sabiny Włodek prowadziły 15:13.

Po zmianie stron na parkiecie dominowała już tylko jedna drużyna, którą był MKS Selgros. Lublinianki systematycznie powiększały swoją przewagę, by po bramce Joanny Drabik prowadzić 20:14. W ostatnich minutach mistrzynie Polski jeszcze wyraźniej odskoczyły od rywalek i wygrały w Chorzowie 33:24.

Lublinianki dzięki kolejnej wygranej wciąż zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

W czwartek MKS Selgros w Łukowie w Pucharze Polski zmierzy się z KPR-em Jelenia Góra. Natomiast w sobotę w hali na Globusie lublinianki zmierzą się z tym samym przeciwnikiem w boju o ligowe punkty.

Ruch Chorzów – MKS Selgros Lublin 24:33 (13:15)
Ruch: Wąż, Kozieł, Montowska – Sadowska 9 (2/3), Lesik 4, Ważna 4, Kobzar 3, Krzymińska 1, Podrygała 1, Migała 1, Rodak 1, Karwacka. Kary: 6 min.
MKS Selgros: Gawlik, Dzhukeva – Małek 6 (2/3), Konsur 6, Wojtas 4 (2/2), Nestsiaruk 4, Rola 3, Drabik 3, Skrzyniarz 3, Kocela 1, Majerek 1, Syncerz 1, Gęga 1, Kozimur. Kary: 4 min.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.