Piłka ręczna: MKS Selgros Lublin pokonał Start w Elblągu 33:27

Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin musiały ciężko zapracować na kolejne zwycięstwo w PGNiG Superlidze. W niedziele, podopieczne Sabiny Włodek przegrywały do przerwy ze Startem w Elblągu 16:17, ale po zmianie stron zagrały znacznie lepiej i ostatecznie mistrzynie Polski wygrały 33:27. MKS Selgros cały czas jest na pierwszym miejscu w tabeli.

Podopieczne Sabiny Włodek starciem w Elblągu rozpoczęły cykl meczów wyjazdowych. Pierwsze minuty były wyrównane, a żaden z zespołów nie potrafił sobie wypracować większej przewagi. W 20 minucie miejscowe prowadziły 12:8 i zapachniało niespodzianką. Na szczęście MKS Selgros jeszcze przed przerwą zmniejszył straty.

Po zmianie stron po golu Katarzyny Wojdat było 22:19 dla przyjezdnych. Ba, lublinianki prowadziły jeszcze wyżej, lecz miejscowe zdołały zbliżyć się na dwa trafienia. Wtedy MKS Selgros ponownie wrzucił wyższy bieg i odskoczył od rywalek. Wypracowanej przewagi już nie zmarnował i ostatecznie zwyciężył 33:27.

W zespole gości (z powodu urazów nie mogły wystąpić Małgorzata Majerek i Agnieszka Kocela) na szczególne pochwały zasługuje Dorota Małek, która była najskuteczniejszą zawodniczką spotkania. Rozgrywająca MKS zdobyła aż 10 goli i zanotowała na swoim koncie kilka asyst.

25 stycznia lublinianki ponownie zagrają na wyjeździe, tym razem mierząc się z Vistalem Gdynia. Bezpośrednią relację ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport.

Start Elbląg – MKS Selgros Lublin 27:33 (17:16)
Start: Sielicka – Koniuszaniec 5, Waga 4, Janaczek 4, Grzyb 4, Aleksandrowicz 3, Zoria 2, Szymańska 2, Klonowska 2, Jędrzejczyk 1, Karwecka. Kary: 8 minut
MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik – Małek 10, Wojtas 7, Wojdat 5, Konsur 4, Mihdaliova 3, Drabik 2, Nestsiaruk 2, Skrzyniarz, Rola, Gęga. Kary: 14 minut