Piłka ręczna: MKS Selgros Lublin wysoko pokonał Pogoń Szczecin (ZDJĘCIA)

Piłka ręczna: MKS Selgros Lublin wysoko pokonał Pogoń Szczecin Jakub Hereta
Piłkarki ręczne mistrzyń Polski pewnie pokonały przed własną publicznością Pogoń Szczecin w kolejnym meczu PGNiG Superligi. Podopieczne Sabiny Włodek zwyciężyły 36:24 i są coraz bliżej zajęcia pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej. Niestety wydaje się, że poważnej kontuzji doznała lubelska bramkarka Weronika Gawlik, ale wszystko wyjaśni się po szczegółowych badaniach.

Pierwsze minuty sobotniej potyczki w hali na Globusie były wyrównane. Jeszcze w 4 minucie na tablicy świetlnej widniał remis 2:2. Również pięć minut później był remis po 4. Od tego momentu zaczęła się zarysowywać coraz większa przewaga gospodyń i po kwadransie po celnym rzucie Małgorzaty Roli prowadziły one 10:5. Na przerwę obydwa zespoły schodziły przy stanie 18:13 dla lublinianek.

Po zmianie stron MKS Selgros kontrolował wydarzenia na parkiecie, jeszcze powiększając swoje prowadzenie. Ostatecznie, podopieczne Sabiny Włodek zwyciężyły 36:24.

W niedzielę w Lublinie obydwa zespoły zmierzą się ponownie ze sobą, tym razem w meczu rewanżowym ćwierćfinału Pucharu Polski.

MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 36:24 (18:13)
MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik - Małek 7, Gęga 7, Konsur 5, Mihdaliova 4, Rola 4, Kozimur 2, Drabik 2, Kocela 2, Majerek 1, Wojtas 1, Wojdat 1, Nestsiaruk, Skrzyniarz. Kary: 10 minut

Pogoń Baltica: Szywerska, Płaczek - Cebula 5, Huczko 4, Stasiak 2, Fornalik 2, Głowińska 2, Jakubowska 2, Sabała 2, Królikowska 2, Jaszczuk 2, Stachowska 1, Szulc, Duran, Agova. Kary: 4 minuty