Piłka ręczna: Polki pokonały Angolę 32:23 na mistrzostwach świata (ZDJĘCIA)

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych odniosła drugie zwycięstwo podczas rozgrywanych w Serbii mistrzostw świata. We wtorek, biało-czerwone bez żadnych problemów pokonały mistrza Afryki Angolę 32:23. Trzy bramki zdobyła Alina Wojtas, jedyna przedstawicielka na mundialu MKS Selgros Lublin. W czwartek, podopieczne Kima Rasmussena zmierzą się z Argentyną. Polki są już praktycznie pewne wyjścia z grupy, ale w kolejnych meczach powalczą o jak najlepsze miejsce w grupie C, które w kolejnej fazie mundialu pozwoli im się zmierzyć z teoretycznie łatwiejszym przeciwnikiem.

Faworytkami wtorkowej konfrontacji były Polki i to się potwierdziło, chociaż pierwsze minuty były wyrównane. Gra toczył się bramka za bramkę. Po pięciu minutach był remis 3:3. Następnie biało-czerwone zaczęły grać coraz lepiej i w 12 min po skutecznej kontrze wykończonej przez Kingę Byzdrę prowadziły 12:7. Rywali zdołały zmniejszyć straty, ale i tak na przerwę schodziły ze stratą pięciu goli.

Po zmianie stron wciąż dominowały biało-czerwone, odskakując nawet na osiem trafień. Ostatecznie, Polki po niezłej postawie odniosły pewne zwycięstwo 32:23 i w spokoju mogą się szykować do kolejnych batalii.

Polska - Angola 32:23 (18:13)
Polska: Anna Wysokińska, Małgorzata Gapska - Kinga Grzyb 7, Katarzyna Koniuszaniec 6, Karolina Kudłacz 5, Kinga Byzdra 4, Alina Wojtas 3, Iwona Niedźwiedź 3, Karolina Siódmiak 2, Monika Stachowska 1, Monika Migała 1, Patrycja Kulwińska, Karolina Semeniuk-Olchawa, Agnieszka Jochymek, Karolina Szwed-Orneborg.
Angola: Maria Pedro, Cristina Branco, Teresa Almeida - Magda Cazanga 4, Natalia Bernardo 4, Isabel Guialo 3, Marcelina Kiala 3, Lurdes Monteiro 3, Joelma Vegas 2, Luisa Kiala 2, Marta Santos 1, Albertina Kassoma 1, Anastacia Sibo, Liliana Paixao.
Sędziowali: Ricardo Luis Fonseca i Duarte Santos (Portugalia)