Piłka ręczna: SPR Lublin znowu gorszy od Łączpolu Gdynia. Koniec marzeń o złocie [ZDJĘCIA]

Lubelskie szczypiornistki nie odzyskają straconego przed rokiem mistrzostwa Polski. Po dwóch porażkach w hali Globus SPR przegrało półfinałową rywalizację z Łączpolem Gdynia 1-3. Zespół z Pomorza zagra o mistrzostwo kraju z Zagłębiem Lubin, natomiast lublinianki o brązowy medal powalczą z Politechniką Koszalińską.

Lubelsko-gdyńska rywalizacja rozpoczęła się od dwóch spotkań na Pomorzu. Po wygranej w drugim meczu, zawodniczki SPR były w komfortowej sytuacji. Odebrały rywalkom przewagę parkietu i we własnej hali miały szansę zapewnić sobie awans do finału. Zespół z Gdyni już w pierwszym spotkaniu w Lublinie odrobił straty z potyczek u siebie i lublinianki do niedzielnego meczu przystąpiły z przysłowiowym nożem na gardle.

A spotkanie rozpoczęło się bardzo źle. Piłkarki SPR raziły nieskutecznością i niedokładnością. Po siedmiu minutach Łączpol wygrywał 5:0! W 8 min. Dorota Małek nie wykorzystała rzutu karnego i dopiero 60 sekund później, ta sama zawodniczka, przełamała rzutową niemoc gospodyń.

Piłka ręczna: W półfinale play-off SPR Lublin przegrał z Łączpolem Gdynia 33:35 (ZDJĘCIA)
Lubelska drużyna zaczęła gonić rywalki, ale w niedzielę miała po swojej stronie zbyt mało atutów. O ile w sobotnim meczu SPR popełniło tylko osiem błędów technicznych, tak w niedzielę już do przerwy miało ich dwanaście, a w całym meczu aż 19 razy lublinianki straciły piłkę na własne życzenie.

Po 30 minutach gdynianki prowadziły 16:10 (w tej części gry lublinianki aż przez 12 minut grały w osłabieniu). W drugiej połowie w lubelskiej bramce dwoiła się i troiła Weronika Gawlik, ale w ataku wicemistrzynie wciąż były niedokładne. Drużyna z Gdyni cały czas utrzymywała przewagę 3-4 trafień, ale gdy w 55 min. było już tylko 24:23 dla Łączpolu, odżyła wiara w zwycięstwo. Wtedy jednak sprytnie w ataku zachowała się Karolina Siódmiak, a chwilę później na ławkę kar powędrowały Małek oraz Wojtas. W 58 min. Siódmiak, tym razem z rzutu karnego, zapewniła swojej drużynie awans do finału.

SPR Lublin - Łączpol Gdynia 24:27 (10:16)Sędziowali: Marek Baranowski z Warszawy i Bogdan Lemanowicz z Płocka
SPR: Baranowska, Gawlik - Wojtas 5, Małek 4, Majerek 4, Stasiak 3, Repelewska 2, Danielczuk 2, Kocela 2, Rola 2, Wilczek, Nestsiaruk. Kary: 18 min. Trener: Edward Jankowski.
Łączpol: Gapska, Mikszto - Kulwińska 7, Siódmiak 6, Koniuszaniec 3, Kobzar 3, Jędrzejczyk 2, Mateescu 2, Sulżycka 1, Głowińska 1, Szwed 1, Andrzejewska 1, Białek, Duran. Kary: 10 min. Trener: Thomas Orneborg.