Piłka ręczna: Wyjazdowa wygrana Azotów Puławy

brak
Trwa świetna passa Azotów Puławy. W kolejnym meczu PGNiG Superligi, podopieczni Ryszarda Skutnika pokonali na wyjeździe Chrobrego Głogów 35:26. Na pochwały zasługuje cały zespół, ale szczególnie wyróżnił się Nikola Prce, zdobywca dziewięciu bramek. W środę puławianie podejmą Pogoń Szczecin.

Faworytem spotkania byli przyjezdni, którzy ostatnio są na zwycięskiej ścieżce. Chrobry natomiast przegrał cztery ostatnie spotkania, a u siebie jeszcze w tym sezonie nie zdobył kompletu punktów. Szczególnie chcieli pokazać się Adam Babicz i Krzysztof Tylutki, którzy w przyszłości występowali w Puławach.

Od początku sobotniej konfrontacji przewaga należała do Azotów. Puławianie dzięki m.in. świetnej skuteczności Nikoli Prce, odskoczyli na kilka trafień. Gospodarze próbowali odrabiać straty, ale przyjezdni na to nie pozwalali. Do przerwy Azoty prowadziły sześcioma bramkami.

W drugiej połowie Azoty nadal kontrolowały spotkanie i jeszcze powiększyły przewagę. Trener Azotów dał szansę gry wszystkim zawodnikom wpisanym do protokołu meczowego.

Chrobry Głogów – Azoty Puławy 26:35 (13:19)
Chrobry: Stachera, Kapela - Świtała 9, Kandora 3, Kubała 3, Babicz 2, Gujski 2, Jurecki 2, Sadowski 2, Sobut 2, Tylutki 1, Bąk, Płócienniczak. Kary: 6 minut
Azoty: Bogdanow, Krupa – Prce 9, Orzechowski 5, Sobol 4, Krajewski 4, Skrabania 4, Masłowski 3, Petrovsky 2, Kuchczyński 1, Kubisztal 1, Przybylski 1, Kowalczyk 1. Kary: 4 minuty