Piłka ręczna: Wysokie zwycięstwo SPR Lublin z Politechniką Koszalińską (ZDJĘCIA)

Wysokie zwycięstwo SPR Lublin z Politechniką Koszalińską
Wysokie zwycięstwo SPR Lublin z Politechniką Koszalińską Jakub Hereta
W pierwszym meczu rywalizacji o brązowy medal mistrzostw Polski, piłkarki ręczne SPR Lublin pokonały we własnej hali Politechnikę Koszalińską aż 41:20. Do przerwy gospodynie wygrywały tylko 17:13. Drugie spotkanie w niedzielę, również w hali Globus, o godz. 16. Medale wywalczy zespół, który odniesie trzy zwycięstwa.

Spotkanie rozpoczęło się od trafienia Doroty Małek. Po chwili wyrównała Kamila Całużyńska i był to jedyny korzystny rezultat dla zespołu z Koszalina. W pierwszych 10 minutach lublinianki wypracowały sobie przewagę czterech bramek, którą utrzymały do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron mecz stał się jednostronnym widowiskiem. Zawodniczki Politechniki pierwszą bramkę po przerwie rzuciły dopiero w 37 min (z rzutu karnego). W tym momencie SPR miał na koncie już 24 trafienia. Przez drugie 30 minut lubelska drużyna straciła zaledwie 7 bramek, a rzuciła 24.

Na listę strzelców wpisały się wszystkie zawodniczki. W meczu nie wystąpiła jedynie kontuzjowana Edyta Danielczuk. Najwięcej bramek zdobyły Ewa Wilczek i Małgorzata Stasiak - po 6. Dla Politechniki także 6 bramek rzuciła Joanna Dworaczyk.

SPR Lublin - Politechnika Koszalińska 41:20 (17:13)
SPR: Wilczek 6, Stasiak 6, Majerek 5, Repelewska 5, Małek 4, Rola 4, Nestsiaruk 3, Wojtas 3, Kocela 2, Figiel 2, Wojdat 1.
Politechnika: Dworaczyk 6, Olek 4, Bilenia 4, Całużyńska 3, Karwecka 1, Kobyłecka 1, Matuszczyk 1.