Piłkarki Górnika Łęczna po remisie z MUKS Tomaszów mogą stracić szansę na złoty medal MP

Archiwum
Do wielkiej niespodzianki, niestety in minus, doszło w Łęcznej. Zajmujące drugie miejsce w tabeli ekstraligi piłkarki nożne Górnika zaledwie zremisowały z ostatnim w tabeli MUKS Tomaszów Mazowiecki 1:1.

Ta wpadka może podopieczne Mirosława Stańca kosztować bardzo drogo. Pierwsza w tabeli Unia Racibórz na cztery kolejki przed końcem sezonu ma cztery oczka więcej od łęcznianek. Górniczki, żeby marzyć o złocie, muszą pokonać Unię u siebie i na dodatek liczyć na stratę punktów przez Unię w jakimś innym spotkaniu.

- Będzie nam trudno utrzymać drugą lokatę. Trzeci Medyk Konin ma mecz zaległy i w przypadku wygranej, wyprzedzi nas - mówi trener Górnika.

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem. Miejscowe atakowały, a w 29 minucie dzięki trafieniu Anny Sznyrowskiej wyszły na prowadzenie. Wydawało się, że worek z golami się rozwiąże, jednak tak się nie stało.

- Mieliśmy swoje szanse, a MUKS z wielką determinacją się bronił. W 80 minucie przeciwniczki oddały swój pierwszy celny strzał w meczu, od razu dający im wyrównanie. Cóż, liga się nie kończy i wszystko jest możliwe - dodaje Staniec.

Ważne zwycięstwo odniósł nasz drugi przedstawiciel w najwyższej klasie rozgrywkowej. Walczący o utrzymanie AZS PSW Biała Podlaska pokonał AZS Wrocław 2:0 i awansował na siódme miejsce w tabeli.

A już 6 maja (godz. 11) w Białej Podlaskiej czekają nas piłkarskie derby.