Piłkarki Górnika Łęczna rozgromiły Olimpię Szczecin

W meczu 13. kolejki ekstraligi kobiet, piłkarki nożne Górnika Łęczna pokonały przed własną publicznością Olimpię Szczecin 5:0. Podopieczne Piotra Mazurkiewicza wciąż są na drugim miejscu w tabeli, ale o tym, czy tą pozycję utrzymają zadecydują ostatni tegoroczny mecz z Zagłębiem w Lubinie, zaplanowany na następny weekend.

Zdecydowanymi faworytkami spotkania były zielono-czarne, które w tym sezonie walczą o jak najwyższą lokatę. Natomiast zespół z z"portowego" miasta dotychczas uzbierał jeden punkt. Miejscowe nie zlekceważyły rywalek i już w 7 minucie Emilia Kamczyk wyprowadziła Górnik na prowadzenie. 180 sekund później wynik podwyższyła Patricia Hmirova, a następnie ta sama zawodniczka w 23 min zdobyła kolejnego gola. Tylko kataklizm mógł odebrać miejscowym trzy punkty. Nic takiego nie miało miejsca, a jeszcze przed przerwą na listę strzelczyń wpisała się Agata Guściora.

Po zmianie stron Mazurkiewicz dał szansę gry kilku zmienniczkom i właśnie jedna z nich Weronika Zawistowska ustaliła końcowy wynik spotkania.

Górnik Łęczna – Olimpia Szczecin 5:0 (4:0)
Bramki: Kamczyk 7, Hmirova 10, 23, Guściora 38, Zawistowska 70
Górnik: Wilk – Szewczuk, Hajduk, Górnicka, Kwietniewska (65 Iwanishyn) – Kamczyk, Kawalec (55 Zawistowska), Guściora (55 Dyguś), Parczewska (46 Jaszek), Hmirova – Sznyrowska