Piłkarki Górnika nadal niepokonane w rozgrywkach Ekstraligi. Łęcznianki wygrały w Krakowie

Górnik Łęczna
Piłkarki nożne Górnika Łęczna wygrały na wyjeździe z ekipą AZS Uniwersytet Jagielloński Kraków 4:3, w meczu 3. kolejki rozgrywek Ekstraligi. To trzecie zwycięstwo podopiecznych trenera Roberta Makarewicza w kampanii 2022/23.

Przed sobotnią potyczką obie ekipy miały na swoim koncie komplet punktów, więc pojedynek zapowiadał się niezwykle ciekawie. – Styl naszej gry przemawia za naszym zespołem. Widać, że każda zawodniczka dobrze czuje się ze sobą zarówno na boisku, jak i poza nim. To klucz do osiągania seryjnych zwycięstw – podkreślał przed meczem Robert Makarewicz, trener Górnika.

Łęcznianki od początku rzuciły się do ataku i na efekty bramkowe nie trzeba było długo czekać. W 11. minucie Klaudia Lefeld po świetnej akcji zanotowała pierwsze trafienie i przyjezdne wyszły na prowadzenie 1:0.

W kolejnym okresie krakowianki co prawda zaczęły naciskać, jednak nie potrafiły pokonać łęczyńskiej bramkarki. Uczyniły to natomiast zawodniczki Górnika, a dokładnie Klaudia Lefeld, która w 33. minucie po fantastycznym dośrodkowaniu Weroniki Kaczor z rzutu rożnego, strzeliła swojego drugiego gola i tablica wyników pokazywała już rezultat 2:0 dla Górniczek. Do przerwy wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron wydawało się, że ekipa z Łęcznej pójdzie za ciosem, ale to gospodynie potrzebowały zaledwie siedemnastu minut, aby doprowadzić do wyrównania. Krakowianki długo nie cieszyły się z tego, bowiem minutę później na ponowne prowadzenie wyprowadziła Górnika Klaudia Miłek.

W 71. minucie Górnik miał ponownie dwa gole zaliczki (4:2), po tym jak swoją pierwszą, oficjalną bramkę w zielono-czarnych barwach zdobyła Słowaczka Klaudia Fabova.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry krakowianki strzeliły jeszcze kontaktową bramkę, ale zabrakło im już czasu, aby ponownie wyrównać.

AZS UJ Kraków – GKS Górnik Łęczna 3:4 (0:2)

Bramki: Daleszczyk 55, Nieciąg 62, Mordel 96 - Lefeld 11, 33, Miłek 63, Fabova 70

AZS UJ: Klabis – Zapała, Nieciąg (86 Bińkowska), Wilk (72 Dyśkowska), Woźniak (87 Mordel), Smaza, Daleszczyk, Wójcik, Guzik (59 Malinowska), Derus, Gębica (46 Pleban). Trener: Krzysztof Krok

Górnik: Urbańczyk – Szymczak, Bużan, Głąb, Zając (63 Skupień), Kazanowska (64 Litwiniec), Kaczor, Cyraniak (71 Rapacka), Lefeld, Fabova (80 Piętakiewicz), Miłek (71 Dereń). Trener: Robert Makarewicz

Żółte kartki: Cyraniak 61

Sędziowała: Anna Adamska.