Piłkarki nożne Górnika Łęczna lepsze od lidera II Bundesligi. Zielono-czarne pokonały RB Lipsk 3:1

Marcin Puka
Marcin Puka
Facebook GKSGornikLecznaKobiet
Wartościowy, a co ważne zwycięski, sparing mają za sobą piłkarki nożne ekstraligowego Górnika Łęczna. Podopieczne Roberta Makarewicza w przygranicznym Zgorzelcu pokonały lidera 2. Bundesligi, RB Lipsk 3:1.

Początkowo przewagę osiągnęły rywalki z Niemiec, ale w miarę upływu czasu to ekipa z Łęcznej przejmowała inicjatywę. Opłaciło się, ponieważ Górnik w 12. minucie objął prowadzenie za sprawą Klaudii Miłek.

W kolejnych fragmentach przeważały zielono-czarne, kreując sobie kilka sytuacji do podwyższenia prowadzenia. Ostatecznie pierwsza połowa sobotniej, towarzyskiej konfrontacji zakończyła się skromnym prowadzeniem polskiej ekipy.

Po zmianie stron znów początkowo dominował RB Lipsk, który w 70. min. doprowadził do wyrównania.

Końcówka spotkania należała do Górnika W 88. min. piłkę do siatki skierowała Julia Piętakiewicz, a 120 sekund później końcowy wynik meczu ustaliła Inez Sikora.

Górniczki nie wracają do domów, lecz zostają na Zachodzie Polski. W najbliższą niedzielę (5 lutego) czeka je kolejny mecz kontrolny. Zielono-czarne zmierzą się w Bielawie z Bielawianką.

Przypomnijmy, że wcześniej Górniczki sparowały z trzecioligowymi rezerwami swojego klubu, zwyciężając 6:1. Następnie łęcznianki przegrały z juniorami Widoku Lublin 2:5.

GKS Górnik Łęczna – RB Lipsk 3:1 (1:0)