Piłkarki nożne Górnika Łęczna nie awansowały do finałowego turnieju Halowych Mistrzostw Polski

Piłkarki nożne Górnika Łęczna nie awansowały do finałowego turnieju Halowych Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Raciborzu. Podopieczne Mirosława Stańca zajęły w Olsztynie drugie miejsce, a do finału przepustkę uzyskiwał tylko jeden zespół.

Górnik kolejno pokonał Pragę Warszawa 5:2, przegrał z późniejszym triumfatorem zawodów beniaminkiem ekstraligi GOSiR-kami Piaseczno 3:4 i pokonał Stomil Olsztyn 5:2.

- Dziewczyny starały się jak mogły i niewiele zabrakło, żeby awansowały - mówi Staniec. - O tym, że nie będziemy grać w finałach zadecydował mecz z Piasecznem. Przegrywaliśmy już 0:3, ale mój zespół był bliski doprowadzenia do wyrównania. Zabrakło czasu. I tak świat się przez to nie zawalił - dodaje trener Górnika.

Na pocieszenie dodajmy, że królową strzelczyń została Anna Sznyrowska z Górnika, autorka siedmiu bramek.