Piłkarki nożne Górnika Łęczna rozgromiły KKP Bydgoszcz

Piłkarki nożne Górnika Łęczna rozgromiły KKP Bydgoszcz 5:0 w meczu 12. kolejki ekstraligi. - Cieszę się ze zwycięstwa, ale martwi mnie fakt, że dostaliśmy kilka głupich żółtych kartek i w kolejnym meczu z AZS we Wrocławiu zagramy w osłabionym składzie - mówi Mirosław Staniec, trener Górnika.

We Wrocławiu zabraknie Mariny Guzarewicz i Julii Sokolovej. Będą pauzowały za czwarte żółte kartki. Sokolova meczu z KKP nie dograła do końca, albowiem w 65 minucie została ukarana "czerwienią" za dwie żółte kartki. - Uczulałem zawodniczki w przerwie spotkania, żeby uważały i nie popełniały głupich przewinień. Niestety mimo, że sędzina meczu myliła się w obie strony, to kartki dla moich podopiecznych były zasłużone. Można powiedzieć, że rozgromiłyśmy rywalki, a my mamy pogrom w kartkach - dodaje Staniec.

W starciu z beniaminkiem gole dla łęcznianek zdobywały Sokolova w 21 minucie, Ana Alekperowa w 24 min z rzutu karnego, w 55 min Justyna Stępniewska i Anna Sznyrowska w 68 min.

Mimo wysokiej wygranej Staniec podkreśla, że nie było to łatwe spotkanie. - To nie był mecz do jednej bramki. Rywalki grały ostro, ale też stworzyły sobie kilka sytuacji. Dobrze jednak w naszej bramce spisała się Izabela Godzińska.

Ta ostatnia zastąpiła etatową gol-kiperkę, reprezentantkę kraju Katarzynę Kiedrzynek. - Ma duże umiejętności i już teraz chcę ją ogrywać. Kasia ma oferty z Niemiec i Francji i możemy ją po sezonie stracić - kończy Staniec.

Górnik: Godzińska - Kwietniewska, Kudyte (78 Rukarz), Hajduk, Dudek (80 Smolak), Alekperova, Guzarewicz, Zubczyk (58 Pakuła), Stępniewska, Sznyrowska (80 Siczek), Sokolova.

W pozostałych spotkaniach 12. kolejki Pogoń Women Szczecin pokonała MUKS Tomaszów Mazowiecki 6:0, a Mitech Żywiec przegrał u siebie z Unią Racibórz 0:4. Mecz AZS PSW Biała Podlaska z 1.FC Katowice (2) został przełożony na 12, a spotkanie AZS Wrocław z Medykiem Konin odbędzie się 2 czerwca.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.