Piłkarki nożne PWS Biała Podlaska drugie w finale akademickich mistrzostw Polski

Udostępnij:
Piłkarki nożne PSW Biała Podlaska zajęły drugie miejsce w finale akademickich mistrzostw Polski w futsalu. - Zdobyliśmy dwa medale - mówi Marcin Kasprowicz, trener bialczanek. - Złoty w kategorii Wyższych Szkół Zawodowych, a srebrny w ogólnej klasyfikacji mistrzostw. - To nasz największy sukces w historii klubu - dodaje Kasprowicz.

Droga do wicemistrzostwa kraju zaczęła się od fazy grupowej. W niej PSW wygrała kolejno z Uniwersytetem Warszawskim 2:0, z Politechniką Łódzką 13:1 i z Politechniką Rzeszowską 6:0. W półfinale podopieczne Kasprowicza pokonały Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu 9:0 i derbach zwyciężyły Akademię Wychowania Fizycznego WWFiS w Białej Podlaskiej 4:2.

W finale bialczanki przegrały z Uniwersytetem Szczecińskim 1:2. - To był niezły mecz w naszym wykonaniu, ale w drużynie ze Szczecina świetnie spisywała się bramkarka - mówi Kasprowicz. - Ale i tak jestem bardzo zadowolony z postawy moich dziewczyn.