Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin wysoko pokonały KPR Jelenia Góra

Dominacja przez 60 minut - tak można podsumować spotkanie piłkarek ręcznych MKS Selgros w Jeleniej Górze z KPR. Lubelska drużyna wygrała różnicą aż 21 bramek – 35:14.

- Chociaż przeciwnik nie jest z czołówki polskiej ligi, to należy pochwalić nasz zespół za dobre spotkanie. Dziewczyny podeszły do meczu odpowiednio skoncentrowane i zmotywowane. Cieszy, że zrealizowały wszystkie przedmeczowe założenia – mówi Monika Marzec, druga trenerka mistrza Polski.

Gospodynie jedynie asystowały dobrze grającym lubliniankom. W pierwszej połowie potrafiły rzucić tylko osiem bramek, a po przerwie do bramki strzeżonej przez Weronikę Gawlik trafiły zaledwie sześć razy.

Jedynym zmartwieniem mistrzyń kraju był uraz Sylwii Matuszczyk. Podczas jednej z akcji upadającą Matuszczyk rywalka kopnęła kolanem w głowę. Lubelska kołowa mocno odczuła to uderzenie i w drugiej połowie nie pojawiła się już na parkiecie.

- Uderzenie było bolesne. Sylwii trochę zakręciło się w głowie i nie było sensu, aby kontynuowała grę. Ale w pierwszej połowie zaprezentowała się bardzo dobrze. Nie rzuciła bramki, natomiast wywalczyła kilka rzutów karnych, bardzo dobrze grała też w obronie – twierdzi Monika Marzec.

W Jeleniej Górze do składu MKS wróciła, nieobecna przed tygodniem w Piotrkowie Trybunalskim, skrzydłowa Małgorzata Rola. W domu została natomiast Kristina Repelewska, która doznała urazu na treningu i sztab szkoleniowy nie chciał ryzykować poważniejszych konsekwencji.

Od dłuższego czasu pauzują rozgrywająca Aleksandra Rosiak i bramkarka Aleksandra Januchta.

KPR Jelenia Góra – MKS Selgros Lublin 14:35 (8:16)
KPR: Ciesiółka, Hoffman – Bielecka 3, Janas 3, Kobzar 2, Oreszczuk 2, Tomczyk 1, Bogacka 1, Jasińska 1, Kaniecka 1, Maziarz, Załoga, Herbut, Skowrońska, Koc. Kary: 16 min. Trener: Tomasz Konitz
MKS: Gawlik – Kowalska 7, Mihdaliova 5, Nocuń 5, Skrzyniarz 5, Drabik 4, Gęga 3, Kozimur 3,
Uzar 2, Charzyńska 1, Matuszczyk. Kary: 6 min. Trener: Sabina Włodek
Sędziowali: Jakub Gnyszka i Mateusz Stonoga (Ozimek); Widzów: 250