Piłkarki ręczne SPR Lublin awansowały do finału Pucharu Polski (ZDJĘCIA)

Lubelskie szczypiornistki zagrają w niedzielnym finale turnieju o Puchar Polski. W meczu półfinałowym SPR wygrało z Politechniką Koszalińską 31:23. W drugim półfinale Łączpol Gdynia pokonał Piotrcovię Piotrków Trybunalski 32:28 i to właśnie zespół z Pomorza będzie rywalem lublinianek.

Spotkanie z Politechniką miało zaskakująco jednostronny przebieg. Po zaciętych meczach w lidze lubelskie zawodniczki liczyły się z równie trudno przeprawą w Pucharze Polski. Tak się jednak nie stało, a SPR już po 10 minutach gry wypracował sobie cztery bramki przewagi - 8:4.

Znakomite spotkanie rozgrywała skrzydłowa Małgorzata Majerek, która szalała zarówno w kontratakach, jak i w ataku pozycyjnym. Kapitan SPR zdobyła 9 bramek, przy stuprocentowej skuteczności.

Po raz kolejny mocnym punktem lubelskiego zespołu była bramka. W pierwszej połowie wiele udanych interwencji miała Anna Baranowska, a po przerwie Weronika Gawlik.

W drugim półfinale na faworyta typowano gdynianki. Ale niespodziewanie zespół z Piotrkowa Trybunalskiego był blisko zwycięstwa. Chociaż Piotrcovia rozpoczęła mecz bardzo źle i po 11 minutach przegrywała 3:9, to z czasem zaczęła sprawiać rywalkom coraz więcej problemów.

Tradycyjnie silnym punktem piotrkowianek była bramkarka Beata Kowalczyk. Natomiast w ataku pierwsze skrzypce grała Agata Wypych, która zdobyła 12 bramek. Jednak dłuższą ławką dysponował trener Łączpolu i dzięki temu gdynianki rozstrzygnęły końcówkę na własną korzyść. W zespole drugiego finalisty najlepsze wrażenie pozostawiła po sobie Karolina Siódmiak, zdobywczyni 8 bramek.
Mecze rozpoczną się o godz. 12, gdy na parkiet wybiegną szczypiornistki Politechniki i Piotrcovii. Natomiast finał Pucharu Polski przewidziano na godzinę 14.30.

Z kolei przed turniejem, już od godziny 9, w hali Globus własne zawody rozgrywać będą zespoły młodzieżowe.

SPR Lublin - Politechnika Koszalińska 31:23 (17:9)

SPR: Majerek 9, Wojtas 8, Stasiak 5, Repelewska 4, Małek 2, Nestsiaruk 2, Wilczek 1.
Politechnika: Bilenia 5, Dworaczyk 5, Kobyłecka 3, Olek 3, Błaszczyk 3, Matuszczyk 2, Karwecka 1, Chmiel 1.

Łączpol Gdynia - Piotrcovia Piotrków Tryb. 32:28 (15:13)
Łączpol: Siódmiak 8, Kulwińska 7, Szwed 5, Głowińska 3, Koniuszaniec 3, Sulżycka 2, Białek 2, Mateescu 1, Andrzejewska 1.
Piotrcovia: Wypych 12, Szafnicka 6, Rol 4, Tyda 2, Mielczewska 2, Mijas 1, Knoroz 1.