Piłkarki ręczne Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej wygrały drugi mecz na AME

Studentki Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej wygrały drugi mecz podczas Akademickich Mistrzostw Europy. W środę, w portugalskiej Bradze, lublinianki pokonały Uniwersytet z Tulonu 25:17. Tym samym Francuzkom nie udał się rewanż za ubiegłoroczny finał Europejskich Igrzysk Studenckich.

W lubelskiej bramce dobrze mecz rozpoczęła Weronika Gawlik, a wynik, po kilku nieudanych akcjach z obu stron, otworzyła Joanna Drabik. Początek spotkania przypominał pierwsze minuty z wtorkowego meczu, czyli toczyła się walka bramka za bramkę i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej przewagi.

Po kwadransie gry lubelska uczelnia prowadziła 6:3 i przez dłuższy czas utrzymywała przewagę dwóch, trzech trafień.

Francuzkom udało się wprawdzie doprowadzić do wyrównania (8:8), ale znowu lepszy fragment gry studentek z Lublina zapewnił im prowadzenie po pierwszej połowie 12:8.

W drugiej części Agnieszka Kocela podwyższyła na 15:10 i tej przewagi rywalki nie były już w stanie odrobić. Lubelska uczelnia wygrała 25:17.

Czwartek jest dniem wolnym na mistrzostwach. Organizatorzy chcą w tym dniu zapoznać uczestników turnieju m.in. z miejscową kulturą. Natomiast w piątek, na zakończenie fazy grupowej WSSP zagra z Uniwersytetem Aveiro z Portugalii.