Piłkarska LM - trzy gole Lewandowskiego dla Barcelony w meczu z Viktorią Pilzno

OPRAC.:
Robert Szulc
Barcelona pokonała Viktorię aż 5:1
Barcelona pokonała Viktorię aż 5:1 EPA/ALEJANDRO GARCIA
Robert Lewandowski w barwach Barcelony zdobył już trzy bramki! Pierwszą w 34. minucie meczu 1. kolejki grupy C Ligi Mistrzów u siebie z Viktorią Pilzno. Barcelona wygrała 5:1.

Posiadająca ogromną przewagę katalońska drużyna szybko rozwiązała "worek z golami". W 13. minucie bramkę zdobył głową Iworyjczyk Franck Kessie, sprowadzony latem z Milanu.

W 34. minucie w głównej roli wystąpił Lewandowski (w lipcu przeszedł z Bayernu Monachium), który dokładnie przymierzył z 16 metrów. Po jego strzale piłka wpadła do bramki tuż obok słupka.

Wprawdzie dziesięć minut później kontaktowe trafienie zaliczył były piłkarz Lecha Poznań Jan Sykora, ale w doliczonym czasie pierwszej połowy Lewandowski podwyższył na 3:1. Polski piłkarz popisał się uderzeniem głową z bliska do pustej bramki po dośrodkowaniu Ousmane'e Dembele.

W 67. minucie 34-letni napastnik znów wystąpił w roli głównej - tym razem Lewandowski popisał się ładnym, precyzyjnym strzałem z dystansu (podobnym do swojego pierwszego gola z tego meczu), z odległości około 17-18 metrów.

Cztery minuty później do siatki trafił Ferran Torres i jest 5:1 dla "Dumy Katalonii".

Od początku kariery w Champions League Lewandowski zaliczył już 89 trafień.

W klasyfikacji wszech czasów ustępuje tylko Portugalczykowi Cristiano Ronaldo - 140 oraz Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu - 125, a już o trzy gole wyprzedza Francuza Karima Benzemę.