Piłkarskie eliminacje ME 2016. Polska rozbiła Gibraltar 7:0! [ZDJĘCIA]

Paweł Stankiewicz
Polska pewnie i wysoko wygrała z debiutującym w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy Gibraltarem i została pierwszym liderem.

- Naszym celem jest zajęcie trzeciego miejsca w grupie i gra w barażach o awans do finałów mistrzostw Europy- straszył grupowych rywali Allen Bulla, selekcjoner reprezentacji Gibraltaru.

Zdecydowanie poniosła go fantazja. Polacy w pierwszej połowie grali niemrawo, bez składu, wolno rozgrywali swoje akcje i na pewno nie byli postrachem dla rywali, ale i tak prowadzili z rywalem w meczu, który był rozgrywany w Portugalii. Jedyny gol dla biało-czerwonych padł na początku spotkania po indywidualnej akcji Kamila Grosickiego i strzale z dystansu. Gra naszego zespołu była jednak grubo poniżej oczekiwań i to na tle takiego rywala. Nie mogła napawać wiarą i optymizmem przed październikowymi, znacznie trudniejszymi, meczami z Niemcami i Szkotami.

- Przyjechaliśmy po zwycięstwo. Jesteśmy przygotowani do gry w tych eliminacjach - deklarował przed meczem Adam Nawałka, selekcjoner biało-czerwonych.

W pierwszej połowie nie było widać tej gotowości, bo nasi piłkarze mieli duże problemy, żeby przeprowadzić choć jedną składną akcję, po której byłoby groźnie pod bramką przeciwników.

Koncert gry polscy piłkarze dali w ciągu kwadransa drugiej połowy. Przyspieszyli, zaczęli dokładniej wymieniać podania i to natychmiast przyniosło efekty w postaci kolejnych bramek. Jako pierwszy w drugiej połowie trafił ten, który napoczął rywala, czyli Grosicki. Później dosłownie swoje trzy minuty miał Robert Lewandowski.

Dokładnie tyle czasu potrzebował, żeby dwukrotnie pokonać bramkarza Gibraltaru. Później celnym strzałem głową popisał się Łukasz Szukała. Biało-czerwoni usatysfakcjonowani wysokim prowadzeniem już nie forsowali tempa. Przeprowadzili kilka ciekawych akcji jeszcze, a po jednej z nich Maciej Rybus trafił w słupek. W końcówce Lewandowski strzelił dwa gole i przypieczętował efektowne zwycięstwo na starcie eliminacji ME.

Wyniki pozostałych meczów w grupie D: Gruzja - Irlandia 1:2, Niemcy - Szkocja 2:1.

Gibraltar - Polska 0:7 (0:1)

Bramki: 0:1 Kamil Grosicki (11), 0:2 Kamil Grosicki (48), 0:3 Robert Lewandowski (50), 0:4 Robert Lewandowski (53), 0:5 Łukasz Szukała (58), 0:6 Robert Lewandowski (86), 0:7 Robert Lewandowski (90)

Gibraltar: J. Perez - Wiseman, r. Chipolina, Artell (88 Payas), J. Chipolina - L. Casciaro, R. Casciaro, Bado (46 Gosling), Walker, B. Perez - K. Casciaro (63 Priestley)

Polska: Szczęsny - Olkowski, Szukała, Glik, Wawrzyniak - Klich (71 Mączyński), Krychowiak - Grosicki (78 Starzyński), Milik (71 Sobota), Rybus - Lewandowski

Żółte kartki: Artell (Gibraltar) oraz Glik, Klich (Polska)

Sędziował: Stefan Johannesson (Szwecja)

Widzów: 1620

Szukasz więcej sportowych emocji?

POLUB NAS NA FACEBOOKU!">POLUB NAS NA FACEBOOKU!

Materiał oryginalny: Piłkarskie eliminacje ME 2016. Polska rozbiła Gibraltar 7:0! [ZDJĘCIA] - Dziennik Bałtycki