„Piłkarskie Orły”. Piłkarz Orląt Radzyń Podlaski rozstrzelał się na dobre

Orlęta Radzyń Podlaski
Za nami ostatni weekend października, który był ostatnią szansą dla piłkarzy z regionu, żeby powalczyć o czołowe miejsce w rankingu „Piłkarskich Orłów”.

Weekend nie obfitował w gole. Z drużyn z lubelskiego występujących w Fortuna 1. lidze, eWinner 2. lidze oraz w grupie IV trzeciej ligi, najwięcej goli zaaplikowali rywalom piłkarze Podlasia Biała Podlaska, Chełmianki Chełm oraz Orląt Radzyń Podlaski. Wszyscy wymienieni trzecioligowcy strzelili po dwie bramki i zgarnęli komplet punktów.

Na wyróżnienie zasłużył Sebastian Kaczyński z Orląt, który był autorem obu trafień dla swojego zespołu. 29-letni pomocnik pierwszą bramkę w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Sandomierz strzelił już w 2. minucie. Po dośrodkowaniu Patryka Szymali obrońca nie trafił w piłkę, do której dopadł Kaczyński i z bliska wpakował ją do siatki. 20 minut później, w bliźniaczej akcji, piłkarz Orląt znowu wykorzystał dośrodkowanie i podwyższył prowadzenie. W drugiej połowie Kaczyński miał szansę skompletować hattricka, ale jego strzał głową wyłapał golkiper.

Radzynianie drugi tydzień z rzędu wrócili z wyjazdu z trzema punktami. W poprzedniej kolejce Orlęta wygrały w Sieniawie z Sokołem 3:1, a dwie bramki strzelił… Sebastian Kaczyński. Co ciekawe, wtedy również szybko wpisał się na listę strzelców, bo trafił w 20. i w 24. minucie. Cztery gole w październiku to bardzo dobry wynik, a należy przypomnieć, że pierwszym triumfatorem „Piłkarskich Orłów” w województwie lubelskim był kolega Kaczyńskiego z drużyny, Arkadiusz Maj.

Ostatniego weekendu na poprawę swojego dorobku strzeleckiego nie wykorzystali liderzy rankingu. Czołowym ekipom z regionu nie powiodło się w minionej kolejce. Górnik Łęczna bez strzelonego gola przegrał u siebie z Chrobrym Głogów. Motor Lublin także nie pokonał bramkarza rywali i przegrał z Polonią Warszawa, a Wisła Puławy zremisowała z rezerwami Lecha Poznań 1:1. Jedyną bramkę dla „Dumy Powiśla” zdobył Przemysław Skałecki, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie.

Ranking „Piłkarskie Orły” tworzony jest przez Polska Press Grupę we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0