Stal Mielec pokonała Śląsk Wrocław

luci
Kuba Zegarliński
Miłym akcentem, bo wygraną we Wrocławiu ze Śląskiem zakończyła rok 2015 PGE Stal Mielec. Liga wraca za niespełna dwa miesiące.

Dzięki wygranej „Czeczeńcy” zachowali cień szansy na utrzymanie się w Superlidze. Pojedynek dwóch ostatnich zespołów w lidze nie był porywającym widowiskiem, ale emocji nie brakowało. To jednak Stal Mielec, poza pierwszymi minutami, gdy Śląsk prowadzil (3:2), nadawała tempo gry. Mielczanie odkąd wyszli na prowadzenie (4:5) nie oddali go już do samego końca.

Pewnym punktem mielczan w ofensywie był obrotowy Damian Krzysztofik, a w kontrataku brylował Łukasz Janyst, który w tym spotkaniu, aż 12 razy pokonał bramkarza rywali. Gospodarze łatający w ostatnich tygodniach braki kadrowe juniorami, nie dali odjechać mielczanom na bezpieczną przewagę. Tuż przed przerwą zmniejszyli straty tylko do jednego gola.

Po zmianie stron przewaga Stali wzrosła, ale nieznacznie. Dorobek bramkowy wrocławian jednak opierał się niemal tylko na barkach Bartłomieja Koprowskiego i Jakuba Łucaka, gdy obaj opadli z sił Stal odjechała (21:27), dzięki czemu skutecznie zrewanżowała się za porażkę w Mielcu w pierwszej rundzie.

Śląsk Wrocław - PGE Stal Mielec 25:29 (15:16)

Śląsk: Szczecina, Prus - Koprowski 7, Łucak 8, Romian, Witkowski, Tkaczyk, Andreou, Palica, Wróblewski 2, Burzyński, Królikowski, Kuczyński 2, Piłat, Wiewiórski 1, Krupa 5. Trener Piotr Przybecki.

PGE Stal: Nikolić, Lipka - Krępa 1, Janyst 12, Chodara 4, Krawczenko 2, Davidović 3, Wypych, Obiała, M. Gasin, P. Gasin, Kłoda, Kawka, Krygowski 1, Krzysztofik 6. Trener Tadeusz Jednoróg.

Kary: 4 i 8 minut.

POZOSTAŁE WYNIKI: Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 34:34 (17:17), Azoty Puławy - Zagłębie Lubin 28:28 (15:15), MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 22:26 (13:13), Vive Tauron Kielce - Pogoń Szczecin 32:24 (19:9), KPR Legionowo - Gwardia Opole 20:19 (11:7).