Piłkarze Motoru Lublin przegrali z rezerwami Skry Częstochowa w Pucharze Polski

Archiwum
Piłkarzom drugoligowego Motoru Lublin nie udało się awansować do 1. rundy Pucharu Polski. W środę podopieczni Przemysława Delmanowicza przegrali na wyjeździe z rezerwami Skry Częstochowa 0:1.

Pierwsze minuty środowego meczu to wzajemne badanie sił. Jednak pierwsi groźnie zaatakowali miejscowi. W 11 minucie z rzutu wolnego piłkę uderzał Mateusz Bik, lecz Mateusz Oszust zdołał ją wybić poza boisko. Za chwilę z 16 metrów niecelnie nad bramką Motoru strzelał Marcin Chmiest. W odpowiedzi goście przeprowadzili szybką kontrę, ale dobrze interweniowali częstochowscy defensorzy.

W 18 min ponownie Oszust sparował piłkę na rzut rożny po strzale Przemysława Woldana. Za chwilę to samo zrobił bramkarz rezerw Skry po uderzeniu Kamila Wolskiego.

Po dwóch kwadransach boisko musiał opuścić Damian Falisiewicz, który nabawił się kontuzji. Zastąpił go młody Jakub Kosiarczyk. To zdarzenie nie podłamało żółto-biało-niebieskich mających szansę na otworzenie wyniku.
Próbowali to zrobić m.in. Igor Migalewski, czy uderzający z dystansu Sebastian Orzędowski. Lecz Adrian Woszczyna nie dał się pokonać. W 36 min golkiper rezerw Skry w ostatniej chwili wygarnął piłkę spod nóg Damiana Kądziora. 120 sekund później w dogodnej sytuacji znalazł się Tomasz Sedlewski, ale podał piłkę do... jednego z obrońców Skry II. Strzelał jeszcze Kądzior, ale miejscowi zablokowali to uderzenie.

Po zmianie stron początkowo, tak jak w pierwszej połowie, optyczną przewagę miał zespół z Jasnej Góry. I w 55 min udokumentował to golem, co ciekawe, po akcji nowych zawodników. Z dystansu uderzał Paweł Polak, piłkę wypuścił z rąk Oszust, a ze skuteczną dobitką pośpieszył Dariusz Zawadzki.
Lublinianie próbowali odrabiać straty, ale tego dnia nie byli w stanie zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Dwukrotnie najbliżej szczęścia był Artur Węska.

W 1. rundzie „Pucharu Tysiąca Drużyn” Skra II przed własną publicznością zmierzy się z pierwszoligową Olimpią Grudziądz. Motorowcy mają 1,5 tygodnia do inauguracji ligi, a w sobotę w meczu kontrolnym zmierzą się z Orlętami Radzyń Podlaski.

Skra II Częstochowa – Motor Lublin 1:0 (0:0) Bramka: Zawadzki 55 Sędziował: Michał Grocki z ŁodziWidzów: 500
Skra II: Woszczyna – Kowalski, Mastalerzl, Drzymont, Kowalczyk – Bik (84 Gieraga), Musiał, Woldan, Zawadzki (78 Piwiński), Polak (67 Ścisłowski) – Chmiest. Trener: Jan Woś
Motor: Oszust – Falisiewicz (30 Kosiarczyk), Ptaszyński, Karwan, Zieliński – Migalewski, Orzędowski, Kadzior, Sedlewski – Węska, Wolski (77 Czułowski). Trener: Przemysław Delmanowicz.

Możesz wiedzieć więcej! Za to warto zapłacić: Raporty, analizy, gorące tematy

Materiał oryginalny: Piłkarze Motoru Lublin przegrali z rezerwami Skry Częstochowa w Pucharze Polski - Kurier Lubelski