Piłkarze ręczni Azotów Puławy wygrali w Elblągu i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski

KS Azoty-Puławy
Zgodnie z przypuszczeniami piłkarze ręczni Azotów Puławy wysoko pokonali w Elblągu zespół Mebli Wójcik i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. Podopieczni trenera Marcina Kurowskiego wygrali 30:21, a gospodarze tylko przez pierwsze 20 minut potrafili dotrzymać kroku puławskiej drużynie.

Chociaż obie drużyny występują w PGNiG Superlidze, to grają o zupełnie inne cele. Elblążanie, beniaminek superligi, wygrał dotychczas tylko jeden mecz w lidze. Dodatkowo zespół trenera Jacka Będzikowskiego jest osłabiony przez kontuzje.

Gospodarze tylko raz w tym meczu prowadzili. W 11. min. wykorzystali okres gry w przewadze i Grzegorz Dorsz zdobył bramkę na 4:3. Puławianie odpowiedzieli dwoma trafieniami i do końca już utrzymywali przewagę.

Pierwszą połowę Azoty wygrały różnicą pięciu bramek, ale przewagę tę wypracowały dopiero w końcówce tej części meczu. Jeszcze w 22. minucie przewaga gości wynosiła tylko jedno trafienie (9:8). Potem jednak mocniejsza gra w obronie umożliwiła wyprowadzenie szybkich ataków i wynik po 30 minutach ustalił skrzydłowy Adam Skrabania.

Po wznowieniu gry puławianie jeszcze powiększyli przewagę i gospodarze nie byli już w stanie zbliżyć się do Azotów na dystans mniejszy niż pięć bramek.

Zawodnicy trenera Marcina Kurowskiego zmuszali rywali do błędów, a po przejęciu piłki natychmiast uruchamiali kontratak. Dobrze dysponowani byli skrzydłowi: Przemysław Krajewski, Adam Skrabania i Jan Sobol, którzy bezbłędnie wykańczali szybkie ataki.

- Spodziewałem się, że moi zawodnicy, którzy jeszcze kilkanaście dni temu grali w swoich reprezentacjach, dzisiaj mogą nie być w pełni skoncentrowani. To się potwierdziło. Z tego powodu mieliśmy trochę problemów w ataku, tracąc za dużo prostych piłek. Jednak jak wzmocniliśmy obronę, to przeciwnik robił błędny własne - ocenił spotkanie trener Azotów.

Dobrą dyspozycję rzutową z niedawnego turnieju towarzyskiego w Finlandii potwierdził rozgrywający Nikola Prce, który rzucił sześć bramek.

Spotkania ćwierćfinałowe Pucharu Polski rozegrane zostaną 5 kwietnia. Dopiero w półfinałach (w tym sezonie zrezygnowano z rozgrywania turnieju Final Four) o awansie decydować będzie dwumecz.

Meble Wójcik Elbląg - Azoty Puławy 21:30 (10:15)