Piłkarze ręczni Padwy Zamość pokonali w sparingu Orlen Upstream SRS Przemyśl. Zobacz zdjęcia

Kolejny sparing mają za sobą szczypiorniści MKS Padwy Zamość, przygotowujący się do kolejnego sezonu na zapleczu PGNiG Superligi. Zamościanie pokonali tym razem w Nieliszu ekipę Orlen Upstream SRS Przemyśl 30:23. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był Łukasz Szymański, zdobywca sześciu goli.

Podopieczni trenera Marcina Czerwonki w 7. minucie odskoczyli na 4:2, jednak przemyślanie szybko zdołali doprowadzić do remisu. W kolejnej fazie meczu drużyna z Przemyśla miała kilka bramek przewagi (9:6, 11:18, 15:11). Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie prowadzeniem Czuwaju 16:15.

Po zmianie stron wyrównana walka trwała do 42. minuty, a na tablicy wyników był wówczas rezultat po 19. Od tej pory zamościanie podkręcili tempo i stopniowo powiększali prowadzenie (21:19, 27:21). Ostatecznie żółto-czerwoni, pokonali przemyślan 30:23.

Zamojski klub poinformował także, że nowym graczy Padwy został Patryk Dębiec, który przyszedł z Juranda Ciechanów. 24-letni rozgrywający, mierzący 189 cm w ubiegłym sezonie był najlepszym strzelcem swojego zespołu, zdobywając 103 bramki. W klasyfikacji najskuteczniejszych graczy I ligi (grupa C), najnowszy nabytek Padwy zajął piąte miejsce. W poprzednich dwóch sezonach Dębiec również przekraczał barierę stu zdobytych bramek. Nowy zawodnik żółto-czerwonych przygodę z piłką ręczną rozpoczynał w Czarnych Regimin, a następnie reprezentował SPR Wybrzeże Gdańsk, MKS Mazur Sierpc i SCKS Jurand Ciechanów.

– Do Padwy przychodzę z nadzieją podniesienia swoich umiejętności. Chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony kibicom, a wraz z chłopakami z drużyny zrobić dobry wynik w nadchodzącym sezonie – mówi Patryk Dębiec, który w sparingu z Czuwajem Przemyśl zdobył jedną bramkę dla Padwy.

Rywalami Padwy Zamość w lidze centralnej będą zespoły: OKPR Warmia Energa Olsztyn, MKS Grudziądz, SPR GKS Żukowo, MKS Nielba Wągrowiec, Stal Gorzów, KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski, MSPR Siódemka Miedź Huras Legnica, Śląsk Wrocław, KPR Legionowo, MKS Wieluń, Orlen UpStream SRS Przemyśl, MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec oraz drugi przedstawiciel z województwa lubelskiego - AZS AWF Biała Podlaska. Zamościanie sezon rozpoczną od wyjazdowego starcia z Olsztynie (18 września), natomiast bialczanie w 1 kolejce, zmierzą się u siebie z MKS Grudziądz.

MKS Padwa Zamość – Upstream SRS Przemyśl 30:23 (15:16)
Padwa: Szymański 6, Olichwiruk 4, Bajwoluk 4, Puszkarski 4, Adamczuk 3, Sz. Fugiel 2, T. Fugiel 2, Małecki 2, Dębiec 1, Mchawrab 1 i Pomiankiewicz 1. Trener: Marcin Czerwonka