Piłkarze rezerw GKS Bogdanka przegrali 1:2 z Legią Warszawa (ME) i odpadli z Pucharu Polski

Marcin Puka
Piłkarze Legii Warszawa (Młoda Ekstraklasa) są postrachem zespołów z Lubelszczyzny. Kilka dni temu podopieczni Dariusza Banasika w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski pokonali Motor Lublin, a dziś w rundzie wstępnej PP uporali się z rezerwami GKS Bogdanka.

Goście w ostatniej chwili skompletowali skład i o dziwo w Sulejówku wcale nie byli gorsi od gospodarzy. Pierwsza połowa była wyrównana, a obydwie drużyny miały kilka okazji do strzelenia bramek. Jednak po 45 minutach było 0:0.

Po zmianie stron, Legię (ME) na prowadzenie w 57 minucie wyprowadził Patryk Mikita (strzelił też gola Motorowi), ale 60 sekund później za sprawą Marcina Kalkowskiego był remis. Pachniało dogrywką, ale w samej końcówce wynik meczu ustalił Mateusz Romachów. Miejscowym dopisało szczęście, gdy w 90 minucie piłka po strzale jednego z zawodników gości ostemplowała słupek bramki strzeżonej przez Oskara Pogorzelca.

Legia Warszawa (Młoda Ekstraklasa) - GKS Bogdanka II 2:1 (0:0)
Bramki: Mikita 57, Romachów 88 - Kalkowski 58
Sędziował: Paweł Malec (Łódź)
Widzów: 200

Legia (ME): Pogorzelec - Prusinowski, Cichocki (15 Bogusławski), Michalak, Widejko - Latos, Kurowski (56 Janusiewicz), Gąsior, Jagiełło (77 Turzyniecki), Romachów - Mikita. Trener: Dariusz Banasik
Bogdanka II: Budzyński - Bancerz, Pielach, Kalkowski, Osiecki - Klajda, Rembiesa, Pisarczyk (54 Siegieda), Kwiatkowski - Wiązowski, Paluch (72 Stopa). Trener: Tomasz Hermann.