Piłkarze Wisły Puławy niespodziewanie pokonali w wyjazdowym starciu Olimpię Elbląg. Zobacz zdjęcia

W meczu 28. kolejki eWinner II ligi, Wisła Puławy pokonała na wyjeździe Olimpię Elbląg 2:0. To pierwsza wygrana puławian w historii ich potyczek z elbląskim zespołem. Do tej pory rywale bowiem dwukrotnie triumfowali, a trzy pojedynki zakończyły się remisem. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Kamila Wengera.

Co ciekawe w obecnej kadrze Olimpii Elbląg znajdują się gracze, którzy jeszcze nie tak dawno reprezentowali klub z Puław. Jednym z nich jest Szymon Stanisławski, który zagrał dla Wisły w 51 meczach, zdobywając 11 bramek, natomiast drugim Andrzej Witan.

W 18. minucie po centrze w pole karne gospodarzy Krystian Bracik wykorzystał zamieszanie, trafiając z bliska do siatki. W kolejnym okresie gra się nieco zaostrzyła, a między 29. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę, pokazując między innymi dwie żółte kartki piłkarzom Olimpii Elbląg oraz jedną drużynie z Puław. Do przerwy rezultat spotkania nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron miejscowi kibice liczyli, że ich zespół zdoła doprowadzić do wyrównania. Elblążanie nie potrafili jednak pokonać dobrze spisującego się puławskiego golkipera, natomiast w pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2:0 dla gości podwyższył Emil Drozdowicz po podaniu Carlosa Daniela. Do końca pojedynku rezultat nie zmienił się i dzięki temu przyjezdni zainkasowali dość niespodziewanie komplet punktów.

Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka po zwycięstwie w Elblągu zajmują aktualnie jedenastą pozycję w ligowej tabeli: Puławianie po 28. rozegranych meczach mają na koncie 36 punktów (10 wygranych, 6 remisów i 12 przegranych). Wisła oddaliła się o strefy spadkowej o jedenaście oczek, bowiem tyle traci do puławian, piętnasty obecnie zespół Hutnika Kraków.

Liderem eWinner II ligi jest Stal Rzeszów (65 pkt.), wyprzedzając Chojniczankę Chojnice (58 pkt.) i Ruch Chorzów (53 pkt.).

Kolejny mecz puławianie mają zaplanowany 22 kwietnia. Wisła zmierzy się wówczas na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Do rozegrania pozostało jeszcze sześć kolejek, więc w praktyce puławska ekipa może być raczej spokojna o ligowy byt.

Olimpia Elbląg – Wisła Puławy 0:2 (0:1)

Bramki: Bracik 18, Drozdowicz 90+1

Olimpia: Dudek – Wenger, Guilherme, Krawczun, Bawolik, Czarny, Kurbiel (82 Kozera), Czernis (73 Winsztal), Ostrovskyi, Piekarski, Stanisławski (46 Sarnowski). Trener: Tomasz Grzegorczyk

Wisła: Gradecki – Bartosiak (64 Ryszka), Bracik, Puton (90 Banach), Cyfert, Kona, Flak, Kondracki (85 Paluchowski), Daniel, Drozdowicz, Wawszczyk. Trener: Mariusz Pawlak

Żółte kartki: Wenger 9, Stanisławski 28, Piekarski 35, Senkevich 55 – Cyfert 38, Kondracki 47, Kona 63

Czerwona kartka: Wenger 76

Sędziował: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała)