MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piotr Matej pokieruje szpitalem przy Kraśnickiej - do czasu wyboru nowego dyrektora

Aleksandra Dunajska-Minkiewicz
Aleksandra Dunajska-Minkiewicz
Piotr Matej, dotychczasowy dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim, od wtorku pełni obowiązki dyrektora w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Matej zastąpił odwołanego w lutym Krzysztofa Skubisa. Pokieruje szpitalem do czasu powołania nowego dyrektora.

- Piotr Matej jako dyrektor departamentu zdrowia udowodnił, że jest sprawnym menedżerem. Dlatego wierzę, że poradzi sobie z trudną sytuacją finansową w szpitalu przy Kraśnickiej

- tłumaczy Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Poprzedni dyrektor placówki, Krzysztof Skubis, został odwołany 21 kwietnia (pracował od listopada 2019 roku). Jak tłumaczył Remigiusz Małecki, rzecznik marszałka, powodem była "niezgodność wizji dyrekcji i samorządu województwa w zakresie prowadzenia szpitala".

Dyrektor szpitala nie będzie miał łatwego zadania. Przypomnijmy, że placówka od lat zmaga się z gigantycznym długiem, który obecnie wynosi ok. 320 mln złotych. Szukając oszczędności były dyrektor Skubis planował m.in. zmniejszenie liczby łóżek, redukcję etatów i ograniczenie obsady na dyżurach.
W sierpniu 2019 roku zarząd województwa odwołał również poprzedniego dyrektora placówki Gabriela Maja, który kierował szpitalem przez pięć lat. Rzecznik marszałka tłumaczył wtedy, że powodem odwołania jest narastające, niekontrolowane zadłużenie szpitala w wysokości 340 mln złotych, brak realizacji Programu Naprawczego oraz nieuzasadniony wzrost zatrudnienia.

Kim jest Piotr Matej?

Piotr Matej jest absolwentem administracji na Wydziale Prawa i Administracji UMCS. W 1996 roku ukończył menedżerskie studia podyplomowe dla kadry kierowniczej w administracji publicznej na Wydziale Ekonomicznym UMCS. Rok później odbył studia podyplomowe „Finanse i zarządzanie finansami przedsiębiorstwa” na SGH w Warszawie. W 2006 roku zdobył kwalifikacje w zakresie zarządzania jednostką ochrony zdrowia, potwierdzone Dyplomem Centrum Szkolenia Samorządu
i Administracji w Lublinie. Posiada ponad 30 lat doświadczenia zawodowego na stanowiskach kierowniczych. Był m.in. burmistrzem Szczebrzeszyna przez dwie kadencje oraz dyrektorem SP ZOZ w Krasnymstawie.

Matej ma kierować szpitalem przy Kraśnickiej do czasu wyboru nowego dyrektora ale nie dłużej niż trzy miesiące. Do czasu ogłoszenia konkursu pełnienie obowiązków dyrektora Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej zarząd województwa powierzył Piotrowi Kienigowi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski