Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Piotr Nowak: Pół miliona przeciwników aborcji

Piotr Nowak
Piotr Nowak
Piotr Nowak, dziennikarz Kuriera Lubelskiego
Piotr Nowak, dziennikarz Kuriera Lubelskiego
Ponad 450 tys. osób podpisało się pod projektem ustawy zakazującej przerywania ciąży - ogłosili cztery lata temu twórcy inicjatywy obywatelskiej z „Stop Aborcji”. Suweren doszedł do głosu. Postulaty nie znalazły poparcia w parlamencie i podpisy prawie pół miliona obywateli trafiły na przemiał.

Zwolennicy wzmocnienia ochrony prawnej dzieci w łonie matek poczuli się oszukani. Jednak miejsce przekleństw zajęła wytężona praca i lobbing. Efektem tego było ostatnie rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego. Takiej mrówczej pracy jaką od lat prowadzą pro-liferzy organizatorzy dzisiejszych manifestacji mogliby się uczyć.

Ale nie. Aktywiści Strajku Kobiet, Manify i środowiska, które zbiorczo można nazwać lewicowymi, postawili na inną kartę. Znów suweren doszedł do głosu. Tylko tym razem bazgrząc po ścianach, atakując przeciwników i serwując epitety, przy których „Raz sierpem, raz młotem” to szczyt poezji. Nawiasem mówiąc, to te same środowiska, które jeszcze do niedawna protestowały przeciwko fali agresji.

- My się bronimy - usłyszałem podczas protestu na pl. Litewskim. Przed czym? Uczestnicy protestów zbiorczo nazywają to „Piekłem kobiet”. Zły jest zawsze on: mężczyzna, polityk rządzącej partii, Kościół, patriarchat, a w rzeczywistości każda osoba, która nie zgadza się z ich postulatami. A przecież decyzję Trybunału ogłosiła kobieta – sędzia Julia Przyłębska. Z sondażu pracowni Kantar dla „Gazety Wyborczej” wynika, że protesty częściej popierają mężczyźni (ok. 57 proc.) niż kobiety (41 proc.). To też świadczy o fikcji, w jakiej żyje część uczestników manifestacji.

Istniejące zapisy ustawy o planowaniu rodziny zabezpieczają interes matki. W artykule 4a znajduje się fragment: „przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej”.

Nieważne jakie poglądy podzielasz. Marsze przejdą, a problemy pozostaną. Dlatego na koniec oddam głos ojcu Filipowi Buczyńskiemu, prezesowi lubelskiego Hospicjum Małego Księcia: „Legalnie na Lubelszczyźnie w 2019 r. dokonano 12 aborcji, głównie dzieci z trisomią 12 i trisomią 18 (zespół Edwardsa). Dzieci z taką wadą są pod opieką naszych hospicjów: perinatalnego, oddziału stacjonarnego i w opiece domowej. Są kochane, czują to i miłością odpowiadają, po swojemu”. Specjalistyczną opieką otoczone są dzieci i ich rodzice. Nie są pozostawieni sami sobie.

Drogi Czytelniku. Jeśli sytuacja finansowa Ci pozwala ustaw w swoim banku stały przelew na wybrane przez ciebie hospicjum dla dzieci, dom samotnej matki, dziecka. Ważne, żeby to była stała i konkretna pomoc, która poprawi byt dzieciaków. Jeśli matki poczują, że zostały otoczone opieką, to może to straszne słowo na A już nigdy nikomu nie będzie potrzebne.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski