Piotr Sawicki (ICSiR Start Lublin) zdobył w Tajlandii złoty medal mistrzostw świata w mikście!

Piotr Sawicki reprezentuje barwy Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji Start w Lublinie archiwum zawodnika
Piotr Sawicki z Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji Start Lublin w parze z Mileną Olszewską (Start Gorzów Wielkopolski) wywalczył w czwartek złoty medal w mikście podczas mistrzostw świata seniorów w łucznictwie niepełnosprawnych. Impreza w dniach 1-7 listopada odbywa się w stolicy Tajlandii Bangkoku.

W pojedynku finałowym para Sawicki/Olszewska okazała się lepsza od duetu z Ukrainy, zwyciężając 133:130. Na najniższym stopniu podium w tej konkurencji stanęli natomiast reprezentanci Iranu.

W pierwszej rundzie polski duet wygrał z mikstem ze Stanów Zjednoczonych 130:128, w 1/4 finału biało-czerwoni pokonali parę z Francji 126:124, natomiast o wejście do finału nasi reprezentanci nie dali żadnych szans duetowi z Rosji, zwyciężając 132:128.

Lublinianin jest wielokrotnym medalistą prestiżowych imprez międzynarodowych, trzykrotnym uczestnikiem igrzysk paraolimpijskich: Ateny (2004), Pekin (2008) i Londyn (2012) oraz mulimedalistą mistrzostw kraju. Piotr Sawicki trenuje pod kierunkiem Marka Olszewskiego, na co dzień trenera sekcji łuczniczej ICSiR Start Lublin, pełniącego jednocześnie funkcję szkoleniowca reprezentacji Polski.