Jacek Czaplewski
Radość Napoli z ogrania Torino
Radość Napoli z ogrania Torino PAP, EPA/Alessandro Di Marco
Liga włoska. Reprezentanci Polski w rolach głównych w meczu Torino - Napoli (0:4). Karol Linetty sprokurował faulem rzut karny, natomiast Piotr Zieliński wcześniej zaliczył asystę przy bramce, po której lider objął prowadzenie.

Liga włoska. Mecz Torino - Napoli 0:4

Wszystko co najważniejsze w tym meczu zaczęło się od Zielińskiego. W 9 minucie pomocnik dośrodkował z rzutu rożnego. Do odchodzącej piłki najwyżej wyskoczył niezawodny Victor Osimhen i to on głową skierował ją do siatki. Po przerwie Nigeryjczyk zdobył 21. bramkę w sezonie.

Zanim jednak to nastąpiło, Linetty dopuścił się bezmyślnego faulu we własnej szesnastce. Za wysoko podniósł nogę i tym samym sfaulował szarżującego Chwiczę Kwaracchelię. Gruzin strzałem w środek z jedenastego metra pokonał byłego bramkarza Lechii Gdańsk, Vanję Milinkovicia-Savicia i w ten sposób Napoli podwyższyło prowadzenie.

Napoli wygrało 23 mecz w sezonie. Ma 71 punktów. To o 19 więcej od drugiego Interu Mediolan, który zagra dziś w hicie z Juventusem na San Siro.

Linetty opuścił boisko w 54 minucie. Zmienił go Serb Ivan Ilić. Dwanaście minut później na murawie nie było też już Zielińskiego. Za niego wszedł Francuz Tanguy Ndombele, który ustalił wynik na 4:0.

W poniedziałek obaj Polacy spotkali się w Warszawie, gdzie rozpoczną przygotowania do meczów z Czechami i Albanią w eliminacjach Euro 2024. Faworytem do składu na pierwsze spotkanie jest naturalnie Zieliński, ale szanse Linettego też są spore, bowiem decyzją selekcjonera powołania nie dostał Grzegorz Krychowiak.

Torino - Napoli 0:4 (0:2)

Bramki: Osimhen 9', 51', Kwaracchelia 35' (k.), Ndbomele 68'
Żółte kartki: Gravilion - Ndbomele

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Grzegorz Krychowiak to największy nieobecny na liście Fernando Santosa. Zobacz, kto jeszcze znalazł się poza kadrą na marcowe mecze el. Euro 2024

Skreśleni przez Fernando Santosa. Lista największych przegra...