Pitzo i Polssky, duet z Lubelszczyzny walczy o zwycięstwo w...

  Pitzo i Polssky, duet z Lubelszczyzny walczy o zwycięstwo w Mam Talent

  Sandra Michalewska, NM

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Paweł "Pitzo" Mazur i Karol "Polssky" Polak dzięki udziałowi w telewizyjnym show "Mam Talent!"

  Paweł "Pitzo" Mazur i Karol "Polssky" Polak dzięki udziałowi w telewizyjnym show "Mam Talent!" z dnia na dzień stali się rozpoznawalni ©Sandra Michalewska

  Paweł "Pitzo" Mazur i Karol "Polssky" Polak dzięki udziałowi w telewizyjnym show "Mam Talent!" z dnia na dzień stali się rozpoznawalni. Choć awans do finału programu był dla nich lekkim szokiem, to bez fałszywej skromności mówią, że znają swoją wartość i w każdym występie starają się być perfekcyjni. W sobotę wystąpią w decydującym o zwycięstwie odcinku rozrywkowego programu. Jeśli wygrają - zainkasują 300 tys. zł.
  Paweł "Pitzo" Mazur i Karol "Polssky" Polak dzięki udziałowi w telewizyjnym show "Mam Talent!"

  Paweł "Pitzo" Mazur i Karol "Polssky" Polak dzięki udziałowi w telewizyjnym show "Mam Talent!" z dnia na dzień stali się rozpoznawalni ©Sandra Michalewska

  Przygodę z tańcem zaczęli w dzieciństwie. Pochodzącego z Kraśnika "Pitza" do tańca zachęciła mama, która jest choreografką i instruktorką tańca towarzyskiego.

  - Praca rodziców była ściśle związana z kraśnickim Centrum Kultury i Promocji. Mama prowadziła tam zajęcia, a tata był m.in. odpowiedzialny za kino. Pamiętam, że jako dziecko, obok przedszkola, zawsze chodziłem do CKiP. - To był mój drugi dom - wspomina Paweł.
  - Tłukłem się tam na jakiejś perkusji, krzątałem się, a przy okazji mama zabierała mnie na zajęcia z tańca. Na początku chodziło o to, by jakoś spędzić ten wolny czas. Potem taniec stał się czymś poważniejszym. Zacząłem świadomie uczestniczyć w formach tanecznych. Teraz to moja absolutna pasja i zawód.

  Choć historia z tańcem, pochodzącego z podlubelskich Piask, Karola Polaka różni się od jego kolegi z duetu, to okazuje się, że także jemu muzyka towarzyszyła od wczesnych lat.

  - Muzyka zawsze była obecna w moim domu. Od dziecka byłem zafascynowany geniuszem Michaela Jacksona i jego twórczością artystyczną. Uwielbiałem oglądać jego teledyski. Szczególnie intrygował mnie jego taniec. To był taki kopniak, od którego wszystko się zaczęło - mówi "Polssky", który naukę tańca rozpoczął w wieku 12 lat.

  Taneczni maniacy
  Pitzo&Polssky są instruktorami tańca. Należą do większej ekipy tanecznej z Lublina - KBC, czyli KontraBanda Crew. Tańczą razem od 8 lat. Paweł jako początkujący instruktor jeździł na turnieje ze swoimi podopiecznymi. Na jednym z nich poznał Karola.

  - Od razu przypadliśmy sobie do gustu. Zaproponowałem mu, by dołączył do naszej kraśnickiej grupy Fantan, do której stopniowo zaczęli napływać także ludzie z Lublina. Z czasem jednak życie zweryfikowało tych najbardziej wytrwałych. Została nas garstka maniaków tanecznych, którzy postawili na jedną kartę. Z tych właśnie maniaków wykrystalizował się skład, który dziś funkcjonuje pod nazwą KontraBanda Crew - opowiada Paweł Mazur.

  Przypadkowy udział w "Mam Talent!"
  Okazuje się, że udział w programie duetu z Lubelszczyzny, specjalizującego się w układach hip-hop, opartych na animation z elementami poppingu, jest zupełnie przypadkowy. W okresie karnawału br. każdy z członków KBC otrzymywał zaproszenia na przeróżne pokazy. Brakowało jednak czasu, by wszyscy mogli się spotkać i przygotowywać coś wspólnie. Niektórzy występowali więc indywidualnie albo, jak w przypadku Pawła i Karola, w duetach. Przełomowym momentem było dla nich zaproszenie na styczniowy występ w Toruniu, który zmusił chłopaków do przygotowania wspólnego pokazu.

  - Wyszedł on wyjątkowo dobrze. Potem pojechaliśmy z tym samym układem na turniej wPile. Tam zajęliśmy drugie miejsce, a nasz występ spotkał się z bardzo pozytywnymi komentarzami. Postanowiliśmy pójść za ciosem i po modyfikacji układu zgłosić się do precastingu lubelskiego - mówią przedstawiciele KBC.

  Jury było pod wrażeniem
  Tak rozpoczęła się przygoda z programem "Mam Talent!", która jutro będzie mieć swój finał. W poprzednim etapie telewizyjnego show jurorzy rozpływali się w zachwytach nad występem lubelskiego duetu.

  - Potwierdziliście swoje mistrzostwo. Jesteście jak dwa reaktory jądrowe. Występ był idealny - zachwalało pokaz Pitza&Polssky'ego jury w składzie: Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak i Robert Kozyra.

  - Byliśmy trochę zaskoczeni awansem, ale jednocześnie znamy swoją wartość. Wiemy, że postawiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Zdajemy sobie sprawę, że program to show i rządzi się swoimi prawami. Mamy świadomość, że gusty widzów są różne. My prezentujemy dosyć specyficzny rodzaj sztuki i cieszymy się, że spotkał się on z takim uznaniem i zrozumieniem - mówi "Pitzo" podkreślając, co wiąże się w ich przypadku z udziałem w programie. - "Mam Talent!" kosztuje nas dużo stresu i trochę wyrzeczeń, bo na przykład w tym tygodniu musieliśmy zawiesić wszystkie nasze obowiązki i regularne zajęcia.

  Rozpoznawalność jest w cenie
  Duet już odczuwa pozytywne aspekty udziału w programie.

  - Zwiększyło się zainteresowanie naszymi zajęciami. Frekwencja w grupach początkujących wzrosła praktycznie trzykrotnie - opowiadają tancerze.

  Pitzo&Polssky zaczynają być rozpoznawalni na ulicy. - Ludzie zaczepiają nas na ulicy: gratulują, mówią, że występ im się podobał. To miłe - uważa Karol "Polssky" Polak.

  Wielki finał już dziś. Weźmie w nim udział dziesięciu uczestników, ale wygrać może tylko jeden. Rywalizacja będzie z pewnością zacięta, bowiem jest o co walczyć. Nagrodą dla zwycięzców jest 300 000 zł. To najwyższa kwota do wygrania w polskich talent show's.

  - Damy z siebie wszystko! Nawet jeśli nie uda nam się wygrać, chcemy, żeby telewidzowie zobaczyli prawdziwe show - kwitują Pitzo&Polssky.


  Warto wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano
  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ŁUHU

  iuytr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 46 / 36

  JEST II MIEJSCE!
  GRATULACJE!
  Woooooooooooooooooooooooooo
  Uwielbiam ich!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pasja

  tralala (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 19

  Grunt to zaszczepić pasję w dzieciństwie ...to rola rodziców i mądrych pedagogów.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zzz

  zzz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

  guzik prawda: jesli ktos nie chce to ani pedagodzy ani rodzice nie pomoga, Karol życze powodzenia! dajcie z siebie wszystko, trzymam kciuki!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lubelszczyzna RULES:)

  tt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 19

  KTO MOŻE NIECH WYŚLE NA NICH SMS!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ..

  cza cza cza (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 48 / 39

  Pamiętam Pawła Mazura (jeśli to ten Pan po lewej) ze szkoły. Prowadził kiedyś zajęcia z tańca w Biskupiaku w Lublinie :) Powodzenia dziś wieczorem! :)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  yes

  Iwona (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 9

  tak, Paweł to ten po lewej :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  powodzenia

  xXx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 28 / 19

  no i powodzenia chłopaki,
  nie można sobie chyba wyobrazic lepszej reklamy naszego regionu i miasta.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo