PKS Biłgoraj. Będzie sprzedaż czy upadłość?

Joanna Nowicka
materiał PKS Biłgoraj
Prywatyzacja wydaje się być dziś jedynym ratunkiem dla zadłużonego biłgorajskiego przewoźnika. Alernatywny scenariusz to upadłość.

Biłgorajski PKS ma 2,5 miliona długu. Od co najmniej roku przewoźnik nie spłaca terminowo kredytów, bo - jak tłumaczą władze spółki - nie ma z czego. Z opóźnieniami wypłacane są także wynagrodzenia dla załogi, która liczy 119 osób. Prezes zarządu przewoźnika szansę na ratowanie przedsiębiorstwa widział w zbyciu części majątku

- Chcieliśmy sprzedać dworzec PKS. Fundusze pozwoliłyby na pokrycie zobowiązań i inwestycje, głównie wymianę taboru taboru. W ten sposób zakończylibyśmy rozpoczętą pięć lat temu restrukturyzację - mówi Jacek Patro.

Na takie rozwiązanie nie wyraził jednak zgody właściciel, czyli samorząd województwa. - Znamy sytuację PKS-u, ale uważamy, że sprzedaż tego, co ma najcenniejsze, nie jest rozwiązaniem. Zysk zostanie „przejedzony” na bieżące zobowiązania i zostanie z niczym. To nie najlepsze rozwiązanie - uzasadnia Beata Górka, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Zdaniem samorządu województwa, dużo lepszym rozwiązaniem byłaby sprzedaż wszystkich udziałów spółki w ręce jednego inwestora. A taki pojawił się właśnie na horyzoncie: - Mamy nadzieję, że to poważny oferent, ale za wcześnie na szczegóły - przekonuje Beata Górka.

Jacek Patro został już zobowiązany przez marszałka do wyceny majątku PKS: - Jeśli inwestor jest faktycznie zainteresowany prowadzeniem działalności przewozowej, to będę robił wszystko, by do tego do-szło, bo to najlepsze rozwiązanie - deklaruje prezes.

Co, jeśli sprzedaż się nie powiedzie? Patro zapowiada, że jedynym wyjściem będzie złożenie wniosku o upadłość przedsiębiorstwa.

Kobiety poszukiwane przez lubelską policję. Kto je rozpoznaje? (ZDJĘCIA)
Selekcja w lubelskich klubach. Gdzie jest najostrzejsza? Studentka przeprowadziła ankietę
Szkoła nie chce Erosa w bliskim sąsiedztwie. Reklama sex shopu wywołała oburzenie
Awantura po manifestacji KOD w Lublinie: Penis, krzyż celtycki i „kotwica”
Bal Gimnazjum nr 16 w Lublinie. Niepowtarzalna zabawa w szkolnych murach (ZDJĘCIA)


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
Szczy
Dziadowski tabor to ma busiarstwo, które nie powinno mieć zezwoleń na trasy typu Lublin-Rzeszów a jeszcze jakie ma chody - potrafi doprowadzić do zamknięcia linii autokarowej!
j
jk
Cały czas widzę takiego ze świdrującymi oczkami jak łaczył PKS-y w całym wojewodztwie. Miało by tak pięknie. Brak wizji i właściwych działań właściciela (Marszałka) i fatalne zarządzanie wyłożyły wszystkie PKS-y.
t
tm
ogólnie bardzo niska jakość usług - i to jest efekt zarządzania takimi spółkami przez znajomych królika. ale jakoś nigdy nie słyszałem, żeby kierownictwo takiej spółki (a w skali kraju są setki takich przypadków w samej branży transportowej - ot MPKi/MZKi) usłyszało zarzuty o niegospodarność. powtarzając za klasykiem, to państwo istnieje teoretycznie. choć już pieniądze, które skubie z nas na ten swój cyrk są zupełnie realne
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie