Płatności zbliżeniowe telefonem lub zegarkiem. Takie nowoczesne metody oferuje klientom Alior Bank

Materiał informacyjny
Alior Bank ułatwia swoim klientom dokonywanie codziennych transakcji dzięki nowoczesnym i bezpiecznym rozwiązaniom. Za zakupy zapłacą oni między innymi telefonem lub zegarkiem. To alternatywa dla tych osób, które nie lubią nosić przy sobie gotówki albo szukać portfela w torebce.

Bankowość cyfrowa to już codzienność dla wielu Polaków. Płatności mobilne są komfortowe i przede wszystkim bezpieczne. Alior Bank, oprócz pełnego dostępu do konta z poziomu komputera, oferuje swoim klientom intuicyjną i łatwą w obsłudze aplikację Alior Mobile. Każdy, kto pobierze ją na swój smartfon, może uruchomić opcję płatności telefonem. Jeśli posiada również zegarek z funkcją płatności zbliżeniowych marki Apple, Garmin lub Fitbit – przy kasie w sklepie nie będzie potrzebował niczego więcej.

Aplikacja mobilna Alior Mobile to szybki i wygodny dostęp do produktów bankowych w każdym miejscu i przez całą dobę. Dzięki niej:

 • sprawdzisz saldo i historię transakcji (także przed zalogowaniem).
 • zapłacisz zbliżeniowo z Google Pay i Apple Pay, a w razie potrzeby zastrzeżesz lub zablokujesz kartę.
 • dodatkowo aplikacja pozwala zapłacić BLIKiem w kasie sklepu lub w internecie, a także wypłacić pieniądze z bankomatu.
 • umożliwia również zlecenie przelewu krajowego i natychmiastowego oraz wykonanie przelewu na telefon BLIK.
 • dodatkową funkcjonalnością jest również możliwość założenia konta, zamówienia karty, czy sprawdzenia informacji o posiadanych lokatach lub założenia nowych.
 • do Alior Mobile możemy logować się i zautoryzować operacje z wykorzystaniem biometrii - odciskiem palca (Android oraz iOS) lub skanem twarzy (iOS), a dzięki powiadomieniom push możemy mieć finanse pod stałą kontrolą.

Płatności zbliżeniowe zegarkiem - na czym polega ta opcja?

Jest to alternatywa dla tradycyjnych metod płatności skierowana do klientów indywidualnych i biznesowych.

Alior Bank umożliwia im wykonywanie transakcji mobilnych za pomocą zegarków Apple, Fitbit oraz Garmin.

Aby skorzystać z tego udogodnienia, należy połączyć zegarek ze swoim smartfonem za pomocą odpowiedniej aplikacji (Apple Wallet lub Alior Mobile, Fitbit lub Garmin Connect). W przypadku urządzeń marki Fitbit i Garmin kolejny krok to utworzenie w tej aplikacji portfela, ustalenie czterocyfrowego hasła i dodanie swojej karty płatniczej wydanej przez Alior Bank. Płatności przy pomocy zegarka dostępne są zarówno dla użytkowników systemu iOS, jak i Android.

Klienci banku płacący za zakupy zegarkiem mogą być spokojni o swoje transakcje. Dzięki zabezpieczeniom biometrycznym technologia ta jest nie tylko praktyczna, ale i bezpieczna. Pierwsza płatność zegarkiem musi zostać potwierdzona hasłem. Jego podanie pozwala na dokonywanie kolejnych transakcji w ciągu następnych 24 godzin. Jeśli jednak użytkownik w tym czasie zdejmie zegarek z ręki lub wyłączy funkcję pomiaru tętna, przy kolejnej płatności będzie musiał znów aktywować swój portfel, wpisując hasło. Co także ważne, informacja o rzeczywistym numerze karty zapisanej w zegarku nie jest udostępniana sklepowi.

Płatności zbliżeniowe telefonem – o czym musisz wiedzieć?

Swoim telefonem zbliżeniowo za zakupy mogą płacić wszyscy klienci Alior Banku. Dodanie karty do usługi Apple Pay lub Google Pay możliwe jest w aplikacji. Płatności telefonem skierowane są do odbiorców indywidualnych oraz biznesowych. Dla banku bezpieczeństwo wszystkich klientów to priorytet, dlatego numer karty płatniczej zapisanej w aplikacji nie jest udostępniany sklepowi.

W Alior Banku bez wychodzenia z domu można otworzyć Konto Jakże Osobiste i wziąć pożyczkę na selfie -

Konto Jakże Osobiste i karta po spełnieniu wymogów są dla użytkownika całkowicie darmowe. Aby stać się ich posiadaczem, nie trzeba wychodzić z domu. Teraz można dodatkowo zyskać jeszcze 300 złotych. Wystarczy złożyć wniosek online o konto i kartę do 31 lipca, podpisać umowę w ciągu 30 dni i co miesiąc spełniać warunki promocji, czyli zapewniać wpływy na poziomie minimum 1500 zł, wykonać 3 transakcje bezgotówkowe i co najmniej raz zalogować się do aplikacji Alior Mobile. Ogromną zaletą Konta Jakże Osobistego jest pakiet korzyści, które każdy użytkownik sam dopasowuje do swoich potrzeb. Dwie są zawsze darmowe, za każdą kolejną płaci się jedynie 3,50 zł miesięcznie. Korzyści można dowolnie zamieniać w bankowości internetowej Alior Online i aplikacji Alior Mobile na takie, które w danym momencie okażą się bardziej przydatne.

Klienci Alior Banku posiadający Konto Jakże Osobiste mogą wybierać spośród 11 korzyści:

 1. płatności kartą bez kosztów przewalutowania (płatności w 152 walutach z całego świata).
 2. 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce.
 3. 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą.
 4. limit na koncie bez odsetek przez 10 dni (do 1000 zł).
 5. pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS (o zdarzeniach na rachunkach).
 6. punkty dla graczy (z kartą z wizerunkiem Ashe w programie Mastercard Bezcenne Chwile zysk Riot Points w grze League od Legends).
 7. zwrot 1 proc. za płatności mobilne – do 20 zł miesięcznie (BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay w sklepach stacjonarnych i punktach usługowych).
 8. pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance (ubezpieczenie samochodowe, domowe oraz medyczne).
 9. pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych (przez bankowość internetową i mo-bilną).
 10. ubezpieczenie podróży za granicą (m.in. kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wy-padków, zagubienia bagażu, kosztów prawnych)
 11. wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (większy zysk i możliwość podwyż-szenia oprocentowania na koncie oszczędnościowym do 3 proc. dla salda do 20 tys. zł dla aktywnych).

Pożyczka w 3 krokach, czyli wykorzystanie selfie w bankowości

Pożyczka na selfie – brzmi egzotycznie? Nic podobnego. Teraz w Alior Banku jest to całkowicie bezpieczna opcja za sprawą wprowadzonego niedawno rozwiązania, czyli FOTO ID. Dzięki niemu proces weryfikacji tożsamości jest szybki i prosty. Klient w trwającym procesie kredytowym otrzyma:

 • na swój telefon SMS z linkiem do weryfikacji, a w rozmowie z pracownikiem banku uzyska również kod weryfikujący.
 • Kolejnym krokiem będzie sfotografowanie swojego dowodu osobistego oraz nagranie przez klienta kamerą w telefonie tego, jak wykonuje kilka poleceń.

Dzięki tym prostym działaniom bank może sprawdzić dokument tożsamości i potwierdzić, że klient wykonuje tę weryfikację samodzielnie i świadomie. Cały ten proces, dzięki FOTO ID, zajmuje nie więcej, niż 5 minut.

Wideo

Materiał oryginalny: Płatności zbliżeniowe telefonem lub zegarkiem. Takie nowoczesne metody oferuje klientom Alior Bank - Dziennik Łódzki

Dodaj ogłoszenie