Plebiscyt Sportowy: Udany sezon chełmskiej zapaśniczki, Katarzyny Krawczyk

Szupti
Katarzyna Krawczyk (Cement-Gryf Chełm), to od wielu lat najlepsza i najbardziej utytułowana zapaśniczka na Lubelszczyźnie. Chełmska zawodniczka walczy o znalezienie się w dziesiątce najlepszych sportowców w 57. edycji Plebiscytu Sportowego Kuriera Lubelskiego.

Zapaśniczka z Chełma zanotowała wiele sukcesów w 2018 roku. Jej największym osiągnięciem było zdobycie brązowego medalu podczas mistrzostw Europy seniorów w kategorii wagowej do 53 kg. Z kolei w seniorskim czempionacie globu w Budapeszcie Krawczyk była bardzo blisko zdobycia medalu, ale przegrała decydującą walkę o brąz. Chełmianka spisała się jednak najlepiej z piątki podopiecznych trenera kadry kobiet Piotra Krajewskiego.

– Od razu po tej walce byłam bardzo rozgoryczona i załamana, gdyż medal mistrzostw świata, który był naprawdę w moim zasięgu, uciekł mi sprzed nosa. W 2019 roku zajęcie podobnego miejsca w światowym czempionacie zapewni mi przepustkę do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. To jest jeden z moich głównych celów w tym roku – mówi Katarzyna Krawczyk.

– Miałam pewne problemy z barkiem, ale jest już coraz lepiej. Po pierwszym tegorocznym zgrupowaniu kadry w Szczyrku czeka mnie kolejny obóz, tym razem na Ukrainie. W Kijowie będziemy trenować od 10 lutego. Liczę, że kontuzje będą mnie omijały, a wówczas będę mogła przenosić góry – dodaje.

28-letnia Krawczyk w ubiegłym roku w świetnym stylu wywalczyła w Koronowie swój kolejny tytuł mistrzyni Polski seniorek oraz nie miała sobie równych w Pucharze Polski, który odbył się w Raciborzu.

Znakomicie prezentowała się także w kilku prestiżowych turniejach międzynarodowych z udziałem czołówki światowej. Stanęła między innymi na najwyższym stopniu podium w Sofii i Bukareszcie. Wygrała poza tym turniej Czarny Bór Open, uplasowała się na drugiej pozycji w zawodach Poland Open oraz zajmowała trzecie lokaty podczas zawodów Grand Prix of Spain w Madrycie oraz silnie obsadzonym turnieju w Kijowie.

Warto dodać, że Katarzyna Krawczyk jest żołnierzem Sił Powietrznych w stopniu szeregowego.

Nagrodziliśmy zwycięzców głosowania kibiców w 57. Plebiscycie Sportowym Kuriera Lubelskiego:

Nagrodziliśmy zwycięzców głosowania kibiców w 57. Plebiscyci...