Pływacy AZS UMCS pokazali klasę w Grand Prix

Znakomity występ zanotowali reprezentanci AZS UMCS Lublin podczas zawodów Grand Prix Polski, które odbyły się na basenie w Łodzi.

Drugie w tym sezonie zawody z cyklu Grand Prix to najważniejsza oprócz MP impreza pływaków na krajowym podwórku. W tym roku rywalizacja w Łodzi toczyła się na niedawno wybudowanym, nowoczesnym obiekcie, Zatoce Sportu.

Świetnie na łódzkim basenie zaprezentowali się pływacy AZS UMCS Lublin, stając aż 14-krotnie na podium. Wielką klasę pokazał Konrad Czerniak, który triumfował w wyścigach na 50 i 100 m motylkiem oraz był drugi na dystansach 50, 100 i 200 m stylem dowolnym. Konrad zajął także drugie miejsce w łącznej klasyfikacji zawodów.

- Widać, że nasza praca jest sensowna i to bardzo cieszy. Oprócz Konrada Czerniaka zaczęli się pokazywać inni, młodzi zawodnicy w rywalizacji seniorów - mówi Piotr Kasperek, trener AZS UMCS.

- Pierwsze swoje zwycięstwo w karierze odniósł Kamil Bryła. Warto podkreślić też dobry występ Wiktorii Samuły w wyścigu na 200 m klasycznym, gdzie ustanowiła nowy rekord okręgu - dodaje.

Julia Adamczyk była druga na 200 i 400 m zmiennym oraz trzecia na 200 m grzbietem Z kolei Wiktoria Samuła zajęła drugie miejsce na 200 m klasykiem oraz trzecie na 50 i 100 m tym samym stylem.

Kamil Bryła triumfował natomiast na 100 m grzbietowym oraz uplasował się na trzecim miejscu na 200 m, tym samym stylem. Na najniższym stopniu podium stanęła ponadto w Łodzi Ewa Osiniak, która została sklasyfikowana na trzeciej pozycji na dystansie 100 m stylem zmiennym.