Pływacy Skarpy Lublin najlepsi w klasyfikacji generalnej ligi open edycji 2012

Jan Świtkowski (Skarpa Lublin) był największą gwiazdą finałowej rundy pływackiej ligi open w Zamościu archiwum klubu
W niedzielę, 2 grudnia na 25-metrowym basenie OSiR w Zamościu została rozegrana finałowa, piąta runda pływackiej ligi open.

Największą gwiazdą zamojskiej imprezy był Jan Świtkowski ze Skarpy Lublin, który został zresztą najlepszym zawodnikiem finałowej rundy. 18-letni lublinianin, który w połowie grudnia będzie rywalizował w mistrzostwach świata seniorów na krótkim basenie, triumfował w Zamościu na dystansach 200 m grzbietowym, 400 m stylem dowolnym i razem z kolegami z klubu w sztafecie na 4x100 m stylem zmiennym.

- To był taki raczej treningowy występ i zarazem mój ostatni start w zawodach przed wylotem na MŚ do Stambułu, który mamy zaplanowany 10 grudnia. W Turcji popłynę na pewno w wyścigach na 100 i 400 m stylem zmiennym i być może na dystansach 200 m zmiennym i 400 m stylem dowolnym - powiedział Jan Świtkowski.

- Wszystko powinno wyjaśnić się w najbliższych dniach. Trzeba przecież też odpowiednio rozłożyć siły, zwłaszcza że niektóre konkurencje w tureckich mistrzostwach kolidują trochę ze sobą - dodał.

W końcowej punktacji drużynowej ligi open edycji 2012 wygrała ekipa Skarpy Lublin (972 pkt.), przed Miejskim Towarzystwem Pływackim Lublinianka (913 pkt.) i Avią Świdnik (856 pkt.). Kolejne miejsca zajęły zespoły Fali Kraśnik (641 pkt.), Orki Zamość (491 pkt.) i Huragana Międzyrzec Podlaski (285 pkt.).