Pływacy z Lubelszczyzny wywalczyli pięć medali podczas pierwszego dnia zimowych MP juniorów

Pięć medali wywalczyli reprezentanci Lubelszczyzny podczas pierwszego dnia zimowych mistrzostw Polski juniorów w pływaniu, rozgrywanych w dwóch kategoriach wiekowych. 14-latkowie rywalizują w Olsztynie, natomiast czempionat 15-latków odbywa się na basenie w Gorzowie Wielkopolskim.

W rywalizacji 15-latków na najwyższym stopniu podium stanął Michał Brzuś z Orki Zamość, zdobywając złoto na 50 m stylem dowolnym i 100 m motylkiem, natomiast Jowita Sieńczyk z Żaka Biała Podlaska, triumfowała na 400 m stylem zmiennym. Dawid Grabczak z Wisły Puławy, uplasował się zaś na trzecim miejscu, na tym samym dystansie.

Na olsztyńskiej pływalni srebrny krążek wywalczyła natomiast Patrycja Hryciuk z Huragana Międzyrzec Podlaski, zajmując drugą lokatę w wyścigu na 50 m stylem klasycznym.

W sobotę odbywać się będzie drugi dzień zmagań, natomiast zakończenie rywalizacji zaplanowano w niedzielę.