Pływanie: Artur Pióro (Spartan Lublin) rywalizował w zawodach - Puchar Silesia

Artur Pióro (Spartan Lublin) z powodzeniem rywalizuje z pływakami słyszącymi
Artur Pióro (Spartan Lublin) z powodzeniem rywalizuje z pływakami słyszącymi archiwum zawodnika
Niesłyszący zawodnik Spartana Lublin Artur Pióro, rywalizował w pływackich zawodach - Puchar Silesia 2012, które rozegrane zostały na 25-metrowym basenie Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Była to już druga edycja tzw. bitwy pływackiej Silesia vs Polska. Formuła zawodów polegała na konfrontacji zawodników z województwa śląskiego z zawodnikami z reszty kraju. W zawodach udział wzięło 324 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 48 klubów z całej Polski. Walczyli oni o olbrzymi puchar i nagrody pieniężne, jak i również o nagrody rzeczowe, które organizatorzy zafundowali i przewidzieli dla zawodników, zajmujących miejsca 1-3, w poszczególnych konkurencjach.

Artur Pióro najpierw wystartował na dystansie 200 m stylem dowolnym.

- Do tej konkurencji zostało zgłoszonych 80 zawodników. Artur w eliminacjach z czasem 1.54,71 wywalczył prawo startu w finale, w którym pływało sześciu najlepszych zawodników z kwalifikacji. W finale zakończył on zmagania na piątym miejscu - mówi Zbigniew Fesper, manager i dziadek pływaka.

- Lepiej popłynął natomiast na dystansie 100 m stylem dowolnym, w sesji popołudniowej. Do konkurencji tej zostało zgłoszonych, aż 90 zawodników. Artur pomyślnie przebrnął eliminacje i z piątym czasem, zakwalifikował się do finału. W wyścigu finałowym uzyskał rezultat 53,42, plasując się ostatecznie na czwartym miejscu - dodał Fesper.

Przypomnijmy, że ubiegły rok obfitował w wiele sukcesów, które osiągnął 20-letni Artur Pióro. Pływak Spartana wywalczył m.in. złoty medal na dystansie 1500 m stylem dowolnym podczas MŚ niesłyszących, które rozegrane zostały na długim basenie w portugalskiej Coimbrze. Pióro nie miał sobie równych w Portugalii, deklasując swoich rywali i ustanawiając czasem 16.22,31 nowy rekord mistrzostw świata. Dorzucił jeszcze w Coimbrze srebro na 400 m dowolnym oraz brąz na 200 m, tym samym stylem.