Pływanie: Jowita Sieńczyk zdobyła trzy złote medale podczas mistrzostw Polski w Dębicy

Zawodnicy z klubów województwa lubelskiego wywalczyli sześć medali, w tym trzy złote podczas pływackich letnich mistrzostw Polski juniorów w kategorii 16 lat. Czempionat w dniach 22-24 lipca odbył się na długim basenie w Dębicy.

Fantastyczny występ zanotowała Jowita Sieńczyk (Żak Biała Podlaska), stając aż trzykrotnie na najwyższym stopniu podium. Uczestniczka niedawnych ME juniorów została mistrzynią Polski na dystansach: 200 m (2.20,72) i 400 m zmiennym (5.01,81) oraz 100 m stylem motylkowym (1.04,07).

Dwa srebrne krążki zdobył Michał Brzuś (Orka Zamość), który był drugi w wyścigach na 50 m dowolnym (24,72) i 50 m stylem motylkowym (25,94)

Brąz na 50 m dowolnym przypadł ponadto Karolinie Dyrdzie ze Skarpy Lublin (27,15), która była też blisko medalu na 100 m kraulem, zajmując ostatecznie miejsce tuż za podium (59,38).