Pływanie: Karolina Zygo (Olimpia Lublin) zdobyła pierwszy w swojej karierze tytuł mistrzyni Polski

18-letnia Karolina Zygo (Olimpia Lublin) jest obecnie jedną z najlepszych lubelskich pływaczek archiwum klubu
Karolina Zygo (Olimpia Lublin) wywalczyła złoty medal na dystansie 200 m stylem motylkowym podczas zimowych mistrzostw Polski juniorów w kategorii 17-18 lat. Czempionat w dniach 14-16 marca został rozegrany na 25-metrowym basenie w Opolu. To pierwszy w karierze tytuł mistrzyni kraju podopiecznej trenera Sławomira Pliszki.

18-letnia lublinianka uzyskała w wyścigu finałowym czas 2.14,67, wyprzedzając Gabrielę Bakies z UKS Piątka Konstantynów Łódzki (2.17,40) oraz Katarzynę Szpuchę Katarzyna z MKS Trójki Łódź (2.17,51).

W opolskie imprezie czterokrotnie na podium stawała ponadto 17-letnia Jowita Sieńczyk z Żaka Biała Podlaska, która zdobyła złote medale na dystansach: 100 m motylkowym (1.01,32) i 200 m zmiennym (2.14,74) oraz srebrne krążki w wyścigach na 100 m zmiennym (1.03,44) i 400 m stylem zmiennym (4.51,39).

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.